Menu
نویسنده مطلب : حسن پیوسته گر

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


سلام دوستان متممی ! روزتون بخیر … من فکر می کنم که یکی از گسب و کارهایی که جایش به شدت در کشور ما خالی است ، تاسیس یک بنگاه مشاوره ای ” ایده پروری و ایده فروشی ” است . موسسه ای که افراد خلاق و نوآور را به خود جذب کند ، ایده های بکر آنها را دریافت کند ، به آنها کمک کند تا مباحث روز و علمی کسب و کار را برای پروراندن ایده شان بکار گیرند و در اصطلاح امروزی آن ، یک بیزینس پلن جامع برای هر ایده تدوین نماید .

از طرف دیگر همین موسسه باید مرجعی برای سرمایه گذارانی باشد که علاقه دارند تا نقدینگی خود را در حوزه ای ارزش آفرین سرمایه گذاری کنند و در کنار ارضای معنوی و حس خوب آن ، از سود مناسبی هم بهره ببرند . این موسسه می تواند با مچ کردن این دو گروه و ارائه خدمات مشاوره ای مناسب ، قدم موثری را برای اعتلای اقتصادی جامعه برداشته و فرهنگ کارآفرینی را نیز روح تازه ای ببخشد و در کنار این ارزش آفرینی برای دیگران ، برای خودش هم ارزش آفرینی نماید .

و یک سوال : متمم بعنوان مرجعی که هم توانمندی و هم مقبولیت مناسبی را در جامعه ایران دارد ، چرا این پروژه را آغاز نمی کند ؟ شاید این ایده کمی خام باشد ولی شاید ارزش فکر کردن در این خصوص و آسیب شناسی اولیه و طراحی ساز و کار اجرایی را داشته باشد . آرزوی توفیق برای همگانی که در راستای اعتلای همه جانبه ایران عزیزمان گام بر می دارند که مطمئنا گروه متمم و اعضای فرهیخته این سایت جزو این گروه هستند . سر بلند باشید