Menu
نویسنده مطلب : عباسعلی ملک

مطلب مورد بحث:

نامگذاری کودکان و نکاتی در مورد آن


من همیشه خودم رو اینطور قانع کردم که نباید آدما رو به خاطر چیزهایی که حق انتخابی با اونها نبوده شماتت یا سرزنش کرد و بر اونها خورده گرفت. مثلا چیزهایی که آدم حق انتخابی در اونها نداره میتونه شامل موراد زیر باشه:
– اسم یک شخص
– پدر و مادر یک شخص
– شکل صورت یا سایر اعضا و جواهرش
– بردار ها و خواهران یک شخص
– شهری که در اون متولد میشه
– روز و ماه و سال تولد شخص
– و …
از طرفی معتقدم اکثر تضاد هایی که در مورد مواردی از این دست وجود داره فقط در ذهن ماست که شکل میگره و با فکر کردن درمورد آنها بهش قدرت میدیم و ممکنه دچار خطای شناختی از رفتار عادی دیگران بشیم. در صورتی که در دنیای بیرون هیچکدام از این خبرها نیست و آدم ها اونقدر مسائل مهمتری دارند که دو اسمی بودن ما به فکرشون هم خطور نمیکنه و فضاهای خالی مغزشون رو هی بیخودی پر و خالی نیمکنند که بدسکتور بشه.
 برای اکثر ما پیش اومده که از تصویر خودمون در یک عکس دست جمعی خوشمون نیومده و وقتی از افرادی که در اون عکس دست جمعی بودن میپرسیم نظرت راجع به تصویر من چیه! آیا بد نیوفتادم! در اکثر موارد یا به تصویر شما در عکس توجه نکردن و بیشتر توجه شون به خودشون بوده یا اینکه با دیدن شما در عکس، شمای کلی شخصیت شما رو به یاد آوردن.
 
حتی از طرفی نباید آدما رو به خاطر چیزهایی که حق انتخاب با اونها بوده هم شماتت کرد چون همین تفاوت هاست که لازمه ی گسترش جهان هست.