Menu
نویسنده مطلب : مجتبی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس مدل ذهنی


 
مدل ذهنی من بعنوان فردی که در خدمت کسب و کارهای مختلفی بوده است:
 
در خصوص مدل ذهنی خودم در این چند وقتی که درسهای مدل ذهنی را خوانده ام گاهی فکر می کنم، اینکه چه مدلی در ذهن من وجود دارد؟، در ناخودگاه من چه دیدی هست و چگونه آن را باید به خودآگاه بیاورم؟ و گاهاً به مدل ذهنی انسانهای اطرافم نگاه کردم.
 
 
 
در خصوص مدل های ذهنیم، که معمولا به واسطه آنها با مدیران کسب و کارها صحبت کرده ام، دور مورد را که همیشه برایم مهم بوده و بر آنها تاکید داشته ام را می گویم، درستی یا غلط بودن پاسخم به تمرین درس را نمیدانم و خوشحال خواهم شد ارزیاب های محترم، نقاط ضعف پاسخ من را دقیق برایم بگویند.
 
 
 
مدل اول: تبلیغات به این مفهومی که رایج است و بسیاری از شرکت ها از آن استفاده می کنند، صحیح نیست و نمی تواند باعث رشد و پیشرفت کسب وکاری بشود و اگر هم منجر به فروش بیشتر بشود الزاماً به معنای سود بیشتر نیست. یا الزاماً نمی تواند تصویر مطلوبی در ذهن مخاطب و مشتری بالقوه ایجاد کند. در حالی که بسیاری از همکاران و حتی مشاوران بزرگ بازاریابی و تبلیغات عقیده ای متفاوت دارند و می بینم توانسته اند با تبلیغاتی انبوه نام تجاری را بر سر زبان ها بیاندازند. (اما من همچنان بر نظر و مدل ذهنی خودم ایستاده ام و آنرا قبول دارم)
 
البته وقتی بیشتر کنکاش می کنم، می بینم سازمان هایی را که حتی با صرف هزینه های فراوان تبلیغاتی و فروش به ظاهر بالا، در انتهای سال سود جشم گیری عایدشان نشده است.
 
یه مدیران زیادی گفته ام که تبلیغات صرفاً استفاده از بیلبورد، استرابورد و تلویزیون نیست و می توان راه های زیادی را یافت. و خب برخی از آنها موافق بوده اند و برخی مخالف.
 
 
 
مدل ذهنی دوم: ارتباط با کارکنان در سازمان مانند ارتباط پدر با فرزندان است، مدیر باید بتواند زنجیره کارکنان سازمان را تقویت کند و وظیفه اوست که کارکنانی ماهر و حرفه ای پرورش دهد. اما متاسفانه در عمل در برخی اوقات نتوانسته ام این مدل را به خوبی به فرد مخاطبم منتقل کنم و یا گاهاً مدیرانی را دیده ام که این تفکر من را قبول ندارند و مدعی هستند اینها در ایران پاسخگو نیست و باید با روش سرکوب و دستور و…. بر منابع انسانی حکومت کرد. (و البته چه بسا که برخی در این مسیر موفق بوده اند ?)
 
 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟