Menu
نویسنده مطلب : محسن

مطلب مورد بحث:

مسیر شغلی یک نردبان نیست | شریل سندبرگ


در درس توسعه مهارت های فردی ، آقای شعبانعلی اشاره می کنند که دیگه زمان تک مهارتی تموم شده ، مثلا اگر در گذشته کسی آهنگری بلد بود ، احتمالا تا آخر عمر همون کار رو ادامه میداد ، اما با توجه به شرایط موجود ، نیاز هست که ما سبدی از مهارت رو داشته باشیم. برداشت من از این جمله هم این هست که ، اگر کسی تو مذاکره تخصص داره ، باید مهارت دیگه ای هم بلد  باشه چون قرار نیست در روز ده ساعت مذاکره انجام بده ، و باید توانایی این رو داشته باشه تا در جایگاه های دیگه ای هم فعالیت کنه.
_______
اولین مصداقی که در مورد بالا رفتن از نردبان به ذهنم رسید ، اساتید دانشگاه ها بودن ، البته میشه گفت ادارات دولتی هم همین طور هستن. ولی دنیای کسب و کار ، یک جنگل تو در تو و پیچ در پیچه!
_______
کسی که در جایگاه رهبری یک گروه قرار دارد ، صرف نظر از کار آن گروه، دائما در حال پریدن از شاخه به شاخه ای دیگر است. زیرا پیشرفت و توسعه اون در گرو پیشرفت و توسعه افراد گروه و خود گروه هستش. گاهی باید مشوق باشه ، گاهی باید مربی باشه ، گاهی باید حسابرس باشه … البته با کمی دقت ، در میابم که خود رهبری یعنی تمام این کار ها! و مسیر توسعه یک رهبر از نردبان نمی گذره.
_______
بستگی داره. یک زمانی هست که شروع از  پایین تر به من کمک می کنه با  فرهنگ سازمان آشنا بشم و بفهمم چه کاری از من می خوان و چه کاری باید انجام بدم. ولی زمانی هم هست که شروع از پایین تر ، موجب هدر رفت توانایی های من میشه.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟