Menu
نویسنده مطلب : امیر صیادی

مطلب مورد بحث:

درباره دوستی: آیا هنوز باید با او دوست بمانم؟


سلام، تقریبا همه ما کم و بیش این تجربه رو توی زندگیمون داشتیم و خواهیم داشت. این نوشته هم که اینجا مینویسم برای یادآوری به خودم هست و میخوام با خودم یکم بلند بلند فکر کنم و حرف بزنم.

گاهی اوقات میبینیم که این اتفاقات درمورد آدمهای متفاوتی تکرار میشه. دلیلش هم شاید ندونستن یا تجربه نکردن نباشه. بیشتر مربوط به خودمون هست. گاهی اوقات “خر درون” اینقدر قدرتمند میشه که حتی تصمیم جنگیدن باهاش رو هم نمیگیریم. من خودم کسی نبودم که توی این شرایط جمع و تفریق کنم و سوالا و جوابا رو بزارم جلوی روم و جمع بزنم و نمره بدم که چه تصمیمی رو باید بگیرم. شاید این یجور ضعف توی تصمیم گیری باشه برای من.  اما فکر نمیکنم پرسیدن سوالایی از این دست بهم بیشتر کمک کنه چون همونجور که شما هم توی انتها نوشتید شاید سوالای بیشتری بشه پیدا کرد. فقط هم جواب دادن به سوالا نمیتونه کمکی کنه چون شاید من فقط سوالایی رو انتخاب کنم که به جوابی که دلم میخواد من رو برسونن. این رو قبول دارم که خب باید سوالا منطقی، جامع  و درست انتخاب بشن ولی آیا توی همچین تصمیم گیریهایی من واقعا اینکار رو میکنیم؟ دوباره به خودم جواب میدم که بخاطر همینه که موفقیت برای همه نیست دیگه و خیلیا ناراضی ادامه میدن، چون اینکار رو ردست انجام نمیدن اینجوری هستن. چیزی که برای من اتفاق میفته اینه که انگار من بیشتر از اینکه دنبال حل مشکلم باشم، به دنبال توجیه رفتار خودم میگردم با این سوالا و خب حالا که قراره اینکار رو کنم، خوب بلدم به سوالا چجوری جواب بدم. اینجاست که من از چیزی خرج کردم که باعث میشه توی آینده هم شاد نباشم. چیزی که بیشتر از اون تصمیم آزارم میده رفتارم با خودم بوده. اینکه به خودم احترام نزاشتم و از کیسه ای از خودم خرج کردم که اون تصمیم و اون سوالا و جواباشون حتی اگه کاملا هم درست بوده باشن اما باعث خوشحالی من توی آینده نشدن. من این رو از محمدرضا شعبانعلی و متمم یاد گرفتم. این که حتی توی جواب دادن به این سوالا هم ممکنه بلایی سر خودم بیارم که نه تنها کمکم نمیکنه بلکه ممکنه حالم رو بیشتر خراب کنه. پس قبل جواب دادن این سوالا درمورد بقیه دلم میخواد منصفانه به سوالایی درمورد خودم جواب بدم. از شما خواهش میکنم توی طرح این سوالا کمک کنید یا اگه درسی توی متمم هست که باید بخونمش بهم این درس رو معرفی کنید.

ممنون که این متن رو نوشتید و بهونه ای شدید که من با خودم یکم حرف بزنم تا بیشتر حواسم به خودم باشه. البته متن رو بدون ویرایش نوشتم و میدونم که نوشته هایی که از کله شلوغ من اومده بیرون یکم پس و پیشه :)