Menu
نویسنده مطلب : ناهید عبدی

مطلب مورد بحث:

عامل خوش شانسی چیست؟ چرا من بدشانس هستم؟


به باور من، کسانی که مدام دم از خوش شانسی دیگران و بدشانسی خودشون می زنند، بیشتر از اینکه به این قضیه اعتقاد داشته باشن، به دنبال توجیهی برای حرکت نکردن خودشون می گردن و خیلی جاها از اقدام کردن واهمه دارند. این افراد قدرت ریسک پایینی دارند و بهانه تراشی می تونه بهترین گزینه برای پس نزدن خودشون باشه.

از طرفی کسانی که خودشون رو آدم های خوش شانسی تلقی می کنند، در خیلی از موراد انگیزه های قوی برای حرکت کردن دارند. انگیزه هایی که باعث می شه مشکلات رو به راحتی پس بزنن و از بین اونها راه های جدید پیدا کنند. به دلیل انرژی و دید خوبی که این افراد دارند، اطرافیان همراهی بیشتری با اونها می کنند و رغبت بیشتری برای همکاری کردن با اونها وجود داره.

صحبت های دن اریلی برای من مصداق های زیادی داره و الان که این درس رو خودنم، می تونم در زندگی خودم و دیگران نمونه های زیادی رو در تصدیقش، به یاد بیارم.

جالبه که برای حل بسیاری از مشکلاتی که اغلب تصور می شه راه حل های خوب و مشخصی براشون وجود نداره هم، این توصیه می شه که با سعی و خطا تلاش کنید راهی براش پیدا کنید.

حتی برای خلاق بودن و کشف ایده های جدید و نوظهور، حرکت کردن، اقدام کردن، ریسک کردن و تعدد گزینه ها رو امتحان کردن، می تونه راهگشا باشه.