Menu
نویسنده مطلب : علی طاعتی مرفه

مطلب مورد بحث:

فروش شخصی یا Personal Selling چیست؟ (آشنایی با یک اصطلاح)


* تجربه‌ی شما از جایگاه امروز فروش شخصی چیست؟

با توجه به تجربه من در صنعت و بازار بیمه و فروش خدمات بیمه ای، و از طرفی وضعیتِ شناخت و آگاهی افراد جامعه ما از خدمات بیمه ای، نیازمند فروش شخصی هستیم. به عنوان مثال برای فروش خدمات بیمه ای به یک خانواده، حداقل بیش از یک جلسه تا چندین جلسه به گفتگو و مشاوره نیاز هست که اولا نیازهای آن خانواده به خدمات بیمه ای شناسایی شود و از طرف دیگر هم آن خانواده -معمولا پدر خانواده- را قانع کرد که منافع حاصل از پوشش بیمه ای پیشنهادی ما، نیازهای آتیِ مالی -معمولا غیرقابل پیش بینی- او را برآورده خواهد کرد.

به نظرم با توجه به ناملموس بودن خدمات بیمه ای و اینکه تعهدی برای آینده است،  احتمالا تا چندین دهه این روند -فروش شخصی- ادامه پیدا خواهد کرد، مگر اینکه در آینده ای دور صنعت بیمه دچار تغییراتی بشود و -در حالت خیلی خوشبینانه- نیاز به پوشش بیمه ای به عنوان یکی از نیازهای اولیه و ضروری خانواده ها شناخته شود و توسط دولت ها به نوعی انجام شود. بطوری که هر بچه ای که دنیا آمد و شناسنامه گرفت، بطور خودکار پوشش بیمه ای هم برای او تعریف شود.

* آینده‌ی آن را چگونه می‌بینید؟

به نظرم برخی پوشش های بیمه ای مثل بیمه آتش سوزی منازل یا بیمه حوادث شخصی که نیاز به بازدید اولیه کارشناس جهت صدور پوشش بیمه ای ندارند، فروش شخصی سریع تر حذف می شود. هم اکنون هم برخی از شرکت های بیمه امکاناتی برای صدور و یا تمدید اینترنتی چنین رشته های بیمه ای فراهم کرده اند.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟