Menu
نویسنده مطلب : فاطمه هاشمی نسب

مطلب مورد بحث:

هواپیمای کنکورد و سندروم کنکورد در کار تیمی و کسب و کار


آموزش و پرورش ما سرشار است از سندروم کنکورد.

در اکثر مواقع از بیرون و در برخی مواقع از درون عامل یا عواملی موجب بروز ایجاد موج ها و شوک های ناگهانی در آن می شوند که پس از مدت کوتاهی عدم کارآمدی آن ها مشخص می شود.

مثلا، داستان نانو.

داستان ورود نانو فناوری به آموزش و پرورش و پژوهشسراهای دانش آموزی بسیار جالب است و فرایند طراحی شده هم کاملا سندروم کنکوردی است.

متاسفانه دو تا از پزوهشسراهای استان ما نیز به این موضع گرفتار شدند. هرچه تعداد دانش آموز بیشتری از منطقه شما در المپیاد نانو شرکت کند، شما برگزیده ترویج نانو هستید. کلاس ها در یک روز تشکیل می شود. بدون داشتن اهداف پایدار . و در نهایت کیفیت مهم نیست و شما چون تعداد ثبت نامی بیشتری دارید برنده هستید. شما نیز از روش های مختلف استفاده می کنید مثلا ۴ نمره از درس شیمی شما در صورتی که در المپیاد نانو شرکت کنید به شما تعلق خواهد گرفت. پس دانش آموز مجبور می شود ثبت نام کند. دستگاه هایی با هزینه هنگفت خریداری می شود که نه تنها مورد نیاز دانش آموز نیست  بلکه با هزینه ی آن می شد ده ها آزمایشگاه علوم در مدارس راه اندازی کرد. سایر زمینه های علوم به ویزه علوم پایه که مورد نیاز است به فراموش سپرده می شود. این گونه است که شما سال اول نفر برگزیده کشوری می شوید( تنها از لحاظ کمیت) و سال های بعد همه چیز از تب و تاب می افتد و تازه پرده ها فرو می افتد و داستان برملا.

متاسفانه منافع شخصی گروه هایی خاص آنچنان در آموزش و پرورش ما رسوخ کرده که گره کوری است که باز شدنش زمان ها می برد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟