Menu
نویسنده مطلب : مهدی چابک

مطلب مورد بحث:

فایل صوتی درباره مهارت یادگیری کریستالی - ماجرای دروغ و فریب


تا جایی که به شخصه یادم میاد تا حالا بیشتر یادگیری من به صورت قطعه قطعه بوده!

اما چیزی که اخیرا احساس می کنم جزو یادگیری کریستالی بوده، شروع ورزش بدنسازی توی چندماه گذشته بوده.

اولش چیز زیادی نمی دونستم و بیشتر اطلاعاتم جسته و گریخته بود و نسبت به حرکاتی که باید به طور صحیح انجام بدم اشنایی نداشتم.

در ابتدا در وب فارسی کلیاتی رو خوندم مبنی بر اینکه اسم حرکات چی هست و هر کدوم برای چی مفیده.

بعد که احساس کردم بحث جالبی هست توی سایت های معتبر خارجی با نحوه ی صحیح انجام اونها اشنا شدم و در باشگاه انجامشون دادم و به مرور زمان اطلاعاتم رو در خصوص اجرای صحیح و نقاط درگیری بدن میبردم بالا.

بعد از اون احساس کردم عمق مطالبی که بلدم زیاد نیست و بیشتر طویل هست. رفتم با سازوکار برنامه ریزی ورزشی اشنا شدم. اینکه مربی ها یا ورزشکارهای معروف چه سبکی دارند.

مقالات علمی معتبر و بروز رو خوندم در مورد اینکه چند روز در هفته تاثیر رفتن به باشگاه تاثیر بیشتری داره و نباید از چه حدی بیشتر یا کم تر باشه. اطلاعاتی که پیدا کردم تقریبا خیلی جلوتر از پیش زمینه های ذهنی خودم و حتی مربیم بود! و این باعث شد بفهمم چه نوسانی برای تمرین دادن عضلات بهتره.

بعد از اون عمیق تر شدم و اناتومی بدن و فیزیک رو به صورت کلی مطالعه کردم.

به مرور با خوندن منابع دسته اول علمی فهمیدم که باید تغذیم به چه صورت باشه تا بهترین نتیجه رو بگیرم یا چه مکملی رو استفاده کنم.

خلاصه اینکه در ابتدا که اصلا با این نوع ورزش و به کل ورزش! میونه ای نداشتم با خوندن یه مطلب کلی و اتفاقی در مورد فواید ورزش، بعد چند ماه بخاطر علاقه ای که برام ایجاد شده بود خیلی خوب به صورت مستقل می دونستم که باید چه کارهایی انجام بدم یا ندم تا بهترین نتیجه رو بگیرم.

البته هنوز در عمل فاصله ی زیادی با اون چیزی که یادگرفتم دارم!