Menu
نویسنده مطلب : حبیب صادقی نژاد

مطلب مورد بحث:

به چه چیزی کسب و کار می‌گوییم؟ (تفاوت فرصت طلبی و ایجاد ارزش واقعی)


در هر فعالیت اقتصادی و در هر زمینه ای میتوان افراد یا شرکت هایی را دید که جنس عملیاتشان را کسب و کار معرفی کرد . مثال در این زمینه زیاد است . خاطرم هست که چند سال پیش برای نصب چند وسیله برای اتصالات آب با یک لوله کش آشنا شدم که کارهای منزلم را انجام داد. شیوه ی جالبی داشت . زمانی که رسید درب صندوق ماشین را باز کرده بود و تمامی قطعاتی را که برای انجام کار ممکن بود به آن نیاز داشته باشد از پیش خریده بود و در ماشین خود داشت . به من گفت من یک فروشگاه کامل از قطعاتی که میدانم در کار نیاز میشود را با خود به همراه دارم . این کار او ارزش آفرینی بود به این دلیل که :

۱) اگر در زمان اجرا وسیله ای کم بیاید مشتری باید خود برای خرید قطعه به فروشگاه برود و قطعه را تهیه کند بنابراین با این کار صرفه جویی در زمان و سهولت برای انجام کار مشتری بوجود آورده.

۲) با کاهش زمان اجرای کارها ، توانسته بود در طول روز تعداد کار بیشتری را انجام دهد.

۳) در برخورد با مشتری بسیار صبور و اطلاعات فنی را به راحتی به مشتری اعلام میکرد.

۴) برای کار خود زمان بندی ایجاد میکرد و با تجربه ای که داشت در زمان مقرر به محل مشتری میرسید

۵) وابسته به مشتری هر نوع کاری را انجام میداد ، کوچک با بزرگ . ( به او میگفتم هر بار برای کارهای خیلی کوچک به شما زحمت میدم اما پاسخ میداد از همین کارهای کوچک هست که کارهای بزرگتر هم میرسد )

۶) برای سهولت در پرداخت با خود کارتخوان بدون سیم به همراه داشت .

جنس کاری که انجام میداد نیز کسب و کار بود . با مشتری مداری ، ایجاد سهولت در انجام ، پاسخگو بودن و مشخص کردت سیطره و حجم کار ( هدفش انجام کارهای خرده کاری بود ) ، در مسیری که قدم گذاشته بود پایداری ایجاد کرده بود .

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟