Menu
نویسنده مطلب : بنیامین

مطلب مورد بحث:

فایل صوتی درباره مهارت یادگیری - قسمت سوم


من متاسفانه یا خوشبختانه رشته ریاضی خوندم ( این رو میگم چون بهتره بهش ۰ و ۱ نگاه نکنم از این به بعد ) ، توی کامنت ها یکی از دوستان فرموده بودن که تناقضی توی این فایل صوتی دیدن مبنی بر اینکه ما اون چیزی رو یاد بگیریم که بهش نیاز داریم .

در جواب ایشون خواستم بهشون بگم که در دیدگاه اول ما باید به این فکر کنیم که خودمون رو تطبیق بدیم ، در واقع اگر موضوع دیگه و غیر مرتبط رو داریم مطالعه میکنیم ، حین خوندش بیایم ببینیم به کجای کار ما میخوره ( که خیلی از دوستان توی کامنتها به این موضوع اشاره کرده بودن)

یه موضوع دیگه هم که هست اینه که ما مطابق همون هدفی که در نظر گرفتیم داریم حرکت میکنیم و با این دیدگاه مطمئنا از مسیرمون خارج نمیشیم ، حتی اگه موضوعات غیر مرتبط رو پیش رو داشته باشیم .

من خودم توی حوزه تخصصی خودم خیلی از این یادگیری تطبیقی استفاده کردم ولی به این دیدگاه تا بحال بهش نگاه کرده بودم . برای مثال توی ساخت و اجرای خیلی از ایده های مکانیکی ما خیلی از جاها خودمون رو تطبیق میدیم و محصول جدید و اون کارایی خودمون رو ارائه میکنیم. این رو هم بگم که این رو با تقلید نباید اشتباه گرفت ، چون ما عین اون موضوع رو انجام نمیدیم ، بلکه تطبیق میدیم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟