Menu
نویسنده مطلب : دانیال عظیمی

مطلب مورد بحث:

انسانهای کمال طلب و نشانه های کمال طلبی (2)


همیشه احساس بدی به تلف شدن زمان دارم و خیلی وقتا دلشوره دارم. جالبه که حتی نسبت به خوش گذشتن هم این حس یا وسواس رو دارم. یعنی مرحله ی اول برای خودم خوش گذشتن رو تعریف می کنم و بعد اگه اون کارایی که به تعریف کرده بودم رو انجام ندم، حس بدی دارم و در عمل هم بهم بد میگذره!

این درحالیه که بقیه به راحتی از همون کار لذت می برن.

چیزی که من قبلا فکر می کردم این بود که این ذهنیت باعث میشه که من بتونم لذت بیشتری ببرم و بتونم خودم رو ارتقا بدم و چیز های بهتری رو تجربه کنم ولی حالا (بعد از خوندن چند مطلب در مورد کمال طلبی) می بینم که کاملا برعکس! من دارم خودم رو فرسوده می کنم و ناخودآگاه اضطراب دارم و هیچ کاری هم انجام نمی دم.

این میشه اهمال کاری، نتیجه ی بعدی ای که گرفتم.

در مورد کار گروهی یا تیمی هم که اصلا نمی تونم هیچی  بگم! بخاطر این که کار تیمی خاصی رو تا این لحظه نتونستم با آرامش انجام بدم و همیشه علاوه بر عملکرد خودم نگران عملکرد دیگرانم که نکنه در سطحی که من می خوام نباشه.

حالا وقتشه یه کمی هم در مورد خوبی هام بگم. فضای نوشته ام تا اینجا انتقادی بوده و نمی خوام الان هم توی این دام (کمال طلبی) بیوفتم.

من انرژی و سلیقه ی خوبی دارم و کمال طلبی ام هم نشون دهنده ی انگیزه ایه که دارم و قراره که با کنترل کمال طلبیم با شکست های زیاد، خستگی های زیاد، گم شدن های زیاد و بی امید شدن ها و وقت تلف شدن ها ، رو به رو بشم و بهشون بخندم و راه خودم رو برم.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟