- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : حسین رزازی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


با سلام

استعداد تجسم فضایی  

فکر می کنم این استعداد در من زیاد باشد چون  ترم پیش  که درس نقشه کشی صنعتی داشتم نسبت به بعضی از هم کلاسی هایم تو قسمت هایی مثل مجهول یابی یا کشیدن تصویر مجسم بهتر می توانستم شکل را در ذهنم تصویر کنم و درس آن چنان سختی نبود و از این که عده ای نمی توانستند تجسم کنند بسیار تعجب می کردم.

زمان کودکی از بازی هایی مثل خونه سازی با اسباب بازی هایی که به شکل مکعب بودند لذت میبردم.از ماکت و ساختن آن لذت میبرم برای همین فکر میکنم تو این زمینه استعداد داشته باشم اگر چه به غیر از درس نقشه کشی صنعتی فکر نمی کنم از این استعداد جای دیگری استفاده کرده باشم.

استعداد استقرا

در مورد این استعداد از خودم آگاهی ندارم اما تجربه ای که داشتم این بود که در یک بازی اندرویدی به اسم lumosity که برای تقویت تمرکز و حافظه  است در یک مرحله شما باید هر بار شکل های جدید رو انتخاب کنید و تکراری انتخاب نکنید یعنی ابتدا فرض کنید سه شکل دارید یکی را انتخاب می کنید و بار دوم باید از پنج شکل شکل جدید را انتخاب کنید تا جایی که شکل ها زیاد می شوند و هم چنین شکل ها شبیه هم میشوند.من تو این بازی سعی میکردم ابتدا شکل هایی که تقریبا به شکل دایره هستند یا از یک نوع هستند انتخاب کنم و بعد به سراغ شکل های جدید و یا از نوع دیگربروم که فکر می کنم به این استعداد که تعریف آن دیدن شباهت ها از میان تفاوت هاست ارتباط داشته باشد.

لبریز از ایده

تو ایده دادن استعداد دارم ایده ها را که بررسی می کنم می بینم شاید زیاد ایده های جالبی نبودند بعضی از آن ها را امتحان می کنم یا به جواب می رسم یا نمی رسم ولی برای دسنه ای از ایده ها که به جواب می رسم سعی میکنم برنامه ریزی کنم و شاید اگر یک فعالیت مثبت و سازنده باشند به شکل یک عادت در زندگی انجام بدهم.از نظر ایده داشتن این استعداد را دارم و برای این که ایده ها را نگه دارم آن ها را در یک دفتر یادداشت میکنم.

خواندن سریع

متاسفانه این استعداد در من نبود و خیلی در درس خواندن زجر می کشیدم اما در دوره دبیرستان تا حدودی با تکنیک تند خوانی آشنا شدم و  سعی کردم از حالت کلمه خوانی به عبارت خوانی برسم و سایر نکاتی که در تند خوانی مطرح میشود را رعایت کنم که  تا حدودی توانستم این ضعف را در خواندن متن پوشش بدهم .

استدلال تحلیلی

در سازماندهی کارها و این که مراحل یک پروژه با چه اولویت هایی انجام شود برخی اوقات نیاز به مشورت دارم و در برخی موارد خودم انجام می دهم.احساس می کنم هر چه اطلاعات بیش تر داشته باشم بهتر سازمان دهی می کنم.

توانمندی کار با اعداد

در مورد سری های عددی که مواجه می شدم پیدا کردن جمله عمومی سری نسبتا کار راحتی بود و درمورد بازی با اعداد عملکرد متوسطی داشتم.در مورد حفظ اعداد ضعیف عمل می کردم که با تصویر سازی عددی این ضعف را تا حدودی پوشش دادم.

سیلو گرام

در مورد یادگیری زبان احساس میکنم استعداد متوسطی دارم.

حافظه طراحی

احساس می کنم اگر وارد محیط جدیدی بشوم می توانم آن محیط  را به صورت یک نقشه طراحی کنم ولی این که چقدر در این زمینه استعداد داشته باشم نمی دانم.

تشخیص و تفکیک رنگ ها

یکی از کارهایی که در بچگی انجام می دادم و لذت می بردم این بود که مداد رنگی های جعبه مداد رنگی ۳۶ تایی را طوری در جعبه قرار دهم که رنگ های یکسان به شکل پررنگ به کم رنگ یا بر عکس کنار هم قرار گیرند.

در تستی که در بخش تفکیک رنگ ها استعداد بابی گذاشته شده بود امتیازم ۴ شد که فهمیدم تو این زمینه استعداد دارم و باید یک کم بیش تر به آن توحه کنم که در چه زمینه ای می توانم از آن استفاده کنم.

نگاه به جلو

برای دست یافتن به ایده آل خود حاضرم مدتی صبر کنم.تجربه هایی که داشتم این بود که برای خرید یک گوشی هوشمند یکی دو سال با یک گوشی معمولی سپری کردم و تجربه دیگرم این بود که یک سال پشت کنکور ماندم تا رشته دلخواهم  قبول شوم.

تسلط بر انگشتان

زیاد اطلاعی از داشتن این استعداد در خود ندارم.تنها در نوشتن و تایپ کردن از انگشتانم استفاده میکنم.

استعداد موسیقی و تشخیص صدا

امروز تست حافظه ریتم و حافظه تن صدا را که انجام دادم متوجه  شدم که در این زمینه استعداد دارم اما تا حالا هیچ کار موسیقیایی انجام ندادم  و نمی دانم چگونه از این استعداد باید استفاده کنم .

و در آخر نظرم اینه که انسان می تواند درهر زمینه ای که استعداد کمی دارد آن را تا حد نرمال  بهبود ببخشد و درزمینه هایی که استعداد دارد با تقویت آن ها در زندگی بدرخشد.