Menu
نویسنده مطلب : بهروزبهاری

مطلب مورد بحث:

نورالینک


مطلبی که اینجا مینویسم ربطی به تمرین ایده متمم نداره ولی با خوندن مطلب بالا یاد نوروفیدبک افتادم که برای دوستان عزیز متممی می نویسم شاید مفید باشه.
نوروفیدبک:
در نوروفیدبک سنسورهایی بر روی سر بیمار قرار داده می شود که فعالیت الکتریکی مغز را ثبت و در قالب امواج مغزی (آلفا-بتا-تتا-دلتا) که اغلب موارد به شکل شبیه سازی شده در قالب یک بازی کامپیوتری یا فیلم ویدئویی به او نشان می دهند.در این حالت پخش فیلم یا هدایت بازی کامپیوتری بدون استفاده از دست و تنها با امواج مغزی شخص انجام می شود.
به این شکل فرد با دیدن پیشرفت یا توقف بازی و گرفتن پاداش یا از دست دادن امتیاز و یا تغییراتی که در صدا یا پخش فیلم بوجود میاید پی به شرایط مطلوب یا نامطلوب امواج مغزی خود برده و سعی می کند تا با هدایت بازی یا فیلم ،وضعیت تولید امواج را اصلاح کند.مثلا اگر قرار است فرد موج آلفای مغز خود را کاهش دهد بازی در صورتی پیش می رود که موج آلفا از یک حد مشخص شده ای کمتر باشد.
از کاربردهای نوروفیدبک درمان میگرن ،سردرد و اضطراب و افسردگیهای خفیف  و مشکلات خواب است.
امواج بتای مغز مربوط به حالت یادگیری و تمرکز است که هر وقت بیشتر باشند نشاندهنده این است که مغز در حال یادگیری  و تمرکز است.
در فایل مدیریت توجه آقای شعبانعلی به انجام تمرین برای تقویت ماهیچه های توجه اشاره میکنن که با استفاده از روشهایی مثل حفظ کردن اشعار و یا برعکس شمردن اعداد ،میشه ماهیچه های توجه مغز رو قوی تر کرد.فکر میکنم این روش اشاره شده توسط آقای شعبانعلی بیشتر شبیه نوروفیدبک بدون کامپیوتر و سنسور و شبیه سازی باشه.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟