Menu
نویسنده مطلب : هیوا فیروزی فرد

مطلب مورد بحث:

پشیمانی در تصمیم گیری: کارآفرینی انتخاب من نبود


به نظر من در درجه اول ما نمیتونیم بر اساس گفته های آقای واین متوجه شویم آیا واقعا پشیمان است یا نه. چرا که برای توجیه کردن خود در ذهن میلیاردها آدم هر دلیل منطقی برای خروج از شرکت اپل میتواند ارائه دهد.

ولی در پاسخ به اینکه آیا حق داریم از تصمیم خود پشیمان شویم باید گفت که بهتر است اینجور پرسیده شود که تا چه حد پشیمان شویم. اگر پشیمانی را بر اساس ناراحتی حاصل از آن درجه بندی کنیم متوجه میشیم که پشیمانی هایی که درجه ی بالایی از ناراحتی را به ما القا میکنند همیشه ما را به خطا وادار میکنند و اگر فقط کمی پشیمان باشیم نهایتا خود را با دلایلی توجیه و متقاعد میکنیم که بالاخره اتفاق میوفته و مهم نیست و حاهای دیگه جبران میکنم. ولی اگر پشیمانی در حدی باشد که منطق از کار نیوفته از دید من کاملا ضروری بنظر میرسه. چون تا انسان از عملی پشیمان نشه، اون کار رو بررسی مجدد نمیکنه تا خطاها، نقطه ضعف ها و نکات مثبت منفی را از دل آن بیرون بکشه.

از وقتی ۱۵-۱۶ ساله بودم من هم همین دید آقای واین رو داشتم و میگفتم با توجه به سن، تجربه، دانش، مهارت و … در اون بازه زمانی تصمیمی بهتر از این نمیتونستم بگیرم. بعدها متوجه شدم که این نوع طرز فکر از چندین جا نشات میگیره:

۱- اعتماد به نفس بالا

۲- توجیه کردن اشتباه خود

۳- عدم پذیرش برای رجوع مجدد به اون تصمیم برای کنکاش بیشتر

۴- اساسا خودرای بودن

۵- غیره

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟