Menu
نویسنده مطلب : محمدرئوف حسین زاده

مطلب مورد بحث:

توصیه هایی برای جلسه فروش حضوری


به یک تجربه فروش حضوری فکر کنید. این تجربه ممکن است الزاماً از جنس معامله نباشد. یک پزشک یا یک معلم هم تجربه‌ی یک جلسه‌ی مفید و اثربخش را به مخاطب خود عرضه می‌کند و می‌فروشد. چه مصداق‌هایی از نکات فوق را دیده‌اید و در ذهن شما مانده است؟

یکبار در یک کلاس اموزشی استادی فرمودند که فکر کنید مشتری مادر نامزدتان است(نه مادر زن)

حالا با این طرز فکر چطور نسبت به او برخورد میکنید؟

تجربه خرید من از یک فروشگاه لباس یک تجربه مفید در این زمینه است.در یکی از کشورهای همسایه به سراغ یک فروشگاه لباس رفتم.یکی از کارکنان این فروشگاه که مطمعن بودم هنوز حتی ۱۸ سالش هم نبود سراغ من آمد با من دست داد و گفت که فکر میکنم شما یک غریبه اید چون هیچوقت شما را ندیده ام.

مدت زیادی با هم صحبت کردیم و در نهایت من با یک خرید خوب از ان فروشگاه خارج شدم.

اگر از وی میپرسیدم که از تکنیک های فروش چه چیزی میدانی مطمعن بودم که جوابش به همین سادگی بود:هیچ!

او فقط سعی میکرد با من ارتباطی دوستانه داشته باشد.با من دوست شد و به من کمک میکرد که یک انتخاب خوب داشته باشم.صرف نظر از اینکه من قصد خرید دارم یا نه رفتار دوستانه ای با من داشت.

از زندگی من میپرسید از محیط زندگیم و از اینکه زندگی در کشور من چه تفاوتهایی با کشور انها دارد.ادرس فیسبوک من را گرفت و مدام لبخند بر روی لبانش بود و از اینکه دوستی تازه پیدا کرده بود خوشحال بود.

فهرست بالا، می‌تواند بسیار تکمیل‌تر شود. چه سوالات دیگری در ذهن شما مطرح است که در فهرست بالا مورد اشاره قرار نگرفته؟ چه تجربیات دیگری دارید که فکر می‌کنید باید به فهرست بالا افزوده شود؟

 

لبخند را هرگز فراموش نکنید.

از علایق مشترک خود با مشتری صحبت کنید

هرگز پیش قضاوت نکنید

معیار برخورد و رفتار شما با مشتری طبقه اجتماعی یا میزان تمایل وی به خرید از شما نباشد

از صحبتهای مشتری خود نوت برداری کنیم این کار به مشتری حس مهم بودن میدهد

هیجان خود را با صحبتهای مشتری هماهنگ کنیم و هیجانات خود را از وی مخفی نکنیم،اینکه مشتری یک خاطره بد را تعریف میکند میتواند با هیجان موجود در صحبتهای ناشی از تاسف ما به یک گفتگوی سازنده تر تبدیل شود

همش بدنبال رعایت نکات موجود در کتابهای حرفه ای مذاکره نباشیم(اول امتیازی کوچک بدهید تا بتوانید امتیازی بزرگتر را بگیرید)انقدر به مشتری به چشم یک شکار نگاه نکنیم در طول مذاکره به دنبال رفاقت باشیم و جلب اعتماد

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟