Menu
نویسنده مطلب : مهدی پورعلیا

مطلب مورد بحث:

رویکرد سیستمی یعنی توجه به ترکیب (سنتز)‌ به جای تجزیه (آنالیز)


رویکرد تجزیه (آنالیز):

مشکلات اجتماعی و ضعف فرهنگی مردم باعث بروز پرخاشگری‌ها و دعواهای قومیتی در ورزشگاه‌های کشور شده است. البته مشکلات اقتصادی کشور هم بی‌تاثیر نبوده.

 

رویکرد ترکیبی (سنتز):

فضای ورزشگاه‌های کشور در سال‌های اخیر رو به خشونت رفته است. از طرفی هوادارانی که خسته از دغدغه‌های شغلی و مالی، می‌خواهند یک آخر هفته با تماشای یک مسابقه ورزشی این هیجان و خستگی خود را تخلیه کنند، با ورزشگاه‌هایی مواجه می‌شوند که زیرساخت‌های لازم و ضروری مانند سرویس بهداشتی، صندلی‌های سالم، بوفه و… را ندارد و این خود باعث ایجاد تنش جدیدی در افراد می‌شود.

تماشاچی‌هایی که خسته و عصبانی بالاخره در گوشه‌ای از ورزشگاه مستقر می‌شوند(احتمالا زیر نور آفتاب)، می‌خواهند خشم خود را تخلیه کنند و با اولین اشتباه از سوی بازیکنان یا داور مسابقه، شروع به فحاشی می‌کنند.

بازیکنان و یا داور مسابقه هم که با شنیدن صدای اعتراض مردم، تمرکز خود را از دست می‌دهند، دوباره مرتکب اشتباهی دیگر می‌شوند و این سیکل معیوب ادامه پیدا می‌کند.

در این میان لیدرهایی هم هستند که از حضور پرتعداد مردم برای تسویه حساب شخصی با مدیر یا بازیکن خاصی سوءاسفتاده می‌کنند و مردم را ترغیب به فحاشی و شعار دادن علیه دیگران می‌کنند.

از آنجایی هم که ضعف در سیستم شناسایی و تشخیص افراد خاطی وجود دارد، افراد خاطی شناسایی نمی‌شوند و این رفتار همچنان ادامه پیدا می‌کند و تبدیل به یک فرهنگ و عرف در ورزشگاه‌ها می‌شود.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟