Menu
نویسنده مطلب : پدرامین جعفری

مطلب مورد بحث:

هر یک از اینها از کدام سیاره آمده‌اند؟


سلام به دوستان،
بخش اول تمرین:
دقیقاً توضیحی را که برای دوست فضانوردتان ارسال خواهید کرد در اینجا بنویسید.
توضیح کلی : رباتهایی سیاره های آلفا و بتا  از لحاظ ظاهر به دو دسته تقیسم می شوند: ۱- مکعبی شکل (سر – بدن مکعبی ) ۲- کره ای شکل ( سر و بدن کره ای).

تفاوت اصلی : تفاوت اصلی در پاهایشان است به این شکل که پاهای رباتهای مربوط به سیاره آلفا چند ضلعی هایی است که از قاعده یکی از اضلاعشان بر روی سطح مسطح قرار میگیرند که احتمالاً با توجه به سطح اتکا پایشان با سطح مسطح می توانند مانند انسان قدم بزنند. از این رو ، رباتهای سیاره آلفا بر روی سطوح مسطح مسلط بر حرکتشان هستند. رباتهای سیاره بتا چند ضلعی هایی است که از نوک یکی از زوایای چند ضلعی بر روی سطح مسطح قرار می گیرند که احتمالاً با توجه به سطح اتکا بسیار کم پاهایشان با سطح مسطح حرکت آنها جهشی خواهد بود و همچین با توجه به این توضیحات ، رباتهای بتا هم برای سطوح مسطح و هم  راه پیمایی در ارتفاع و ناهمواریها مسلط هستند.

توضیحات با جزییات : 

نسبت رباتهای کر ه ای شکل به رباتهای مکعبی شکل در سیاره آلفا ۳ به ۱ است بنابراین رباتهایی با اندامهای کروی احتمالاً متعلق به سیاره آلفا می باشد .

نسبت رباتهای مکعبی شکل به رباتهای کره ای  شکل در سیاره بتا ۳ به ۱ است بنابراین رباتهایی با اندامهای مکعبی شکل احتمالاً متعلق به سیاره بتا می باشد.

اندام هر دو دسته رباتها دارای خط تقارنی است که بدن آنها را به دو دسته مساوی با رنگهای مختلف تقسیم میکند .

ترکیب رنگها در رباتهای کره ای شکل سیاره آلفا به صورت متقارن : زرد -آبی کم رنگ ، آبی پررنگ- بنفش و قرمز-قهوه ای است. ربات مکعبی شکل دارای رنگ در شکل متقارن سبز – خاکستری است. ترکیب رنگها در رباتهای مکعبی شکل سیاره بتا به صورت متقارن: سبز- قهوه ای ، زرد-بنفش و آبی پررنگ – آبی کم رنگ می باشد.با توجه به رنگ بندیهای رباتها و تضاد رنگ بندی در سطح متقارن اندامشان این گونه استنباط می شود که رباتها جهت استتار و پنهان سازی خود ساخته نشده اند.

ابزار دست تمام رباتها در هر دو سیاره به یک شکل و متقارن و هم اندازه و به جهت با لا  قرار دارند و دارای دوربین چشمی در صورتشان و شاخکهایی هستند که محیط اطراف را میتوانند رصد کنند. دوربین های چشمی هر دو رباتهای سیاره های آلفا و بتا مرکز اصلی تحقیق و پژوهش رباتها محسوب می شوند.

 
بخش دوم تمریان:
برای دوستان متممی خود،‌ توضیح دهید که هنگام مواجهه با این مسئله، دقیقاً چگونه فکر کردید و به پاسخ رسیدید.
اولین موردی که توجه من را جلب کرد تفاوت پاهای رباتهای سیاره آلفا و بتا بود. رنگها شکلها هم در همان نگاه اول توجه من را جلب نمود اما تفاوت شکل پاها نمود بیشتری داشت . توضیحات دیگر هم در نگاه مکرر به شکل رباتها مثل : رنگها ، تقارن ، تعداد ، نسبت ها و کاربردها وغیره … شکل گرفت.
اما دید من به توضیح این رباتها برای فضا نوردی که تا به حال ندیده به دلیل شرایط قرار گیری فضانورد در فضا و شاید نبود وقت کافی !! اگر اینطور باشد؛ توضیحات خود را دسته بندی کردم که توضیحات اصلی را ترجیح می دهم در اول تشریح رباتها به دوست فضانوردم بدهم که در همان نگاه اول بتواند تفاوت رباتهای سیاره های آلفا و بتا را بدهند.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟