Menu
نویسنده مطلب : سیمین ابراهیمی

مطلب مورد بحث:

دلالی چیست؟ واسطه گری چه تفاوتی با دلالی دارد؟


سلام دوستان عزیزم

من یک مهد کودک رو در نظر می گیرم.

سه تصمیم مدیر:

۱- بیمه کارکنان

۲- آموزش نیم بها برای پرسنل

۳- جلسات آموزشی مستمر برای والدین

۱- به نظر من وقتی مربی بیمه باشد به یک آرامش خیال از اینکه بیمه است و در طی زمانی که کار می کند آینده ای را برای خودش می تواند متصور باشد، باعث ثبات او می شود از این جهت که با هر اختلاف نظر و سلیقه و اتفاقی سریع آن سازمان را ترک نمی کند و یا مدیرش با طمانینه بیشتری مسائل را حل و فصل می کند. باعث پایداری می شود با این توصیف که با شرایط محل کارش کنار خواهد آمد و جزو پرسنلی است که مدیر به چشم یک عضو ثابت و قابل قبول و موجه به او نگاه خواهد کرد و خود نیز قلبا ارزش بیشتری به حرفه اش احساس خواهد کرد.

مهد کودک فضایی است که باید آموزش هایش به روز باشد و پرسنلی آگاه داشته باشد و با در اختیار قرار دادن این دوره های آموزشی نیم بها برای پرسنل، مدیر ثباتی در کل کیفیت آموزشی مهد و پرسنلش مشاهده می کند و ذهنیتی که، در بین رقبا حرفی برای گفتن خواهد داشت و باعث پایداری می شود، چرا که مربیانی که بابت آموزش خود بهایی پرداخت کرده باشند هم احساس مطلوبی از لحاظ آموزشی که کسب کرده اند خواهند داشت و هم هنگام آموختن آن به کودکان لذت بیشتری را برای چیزی که آموخته اند و الان همان را به کودکان منتقل خواهند کرد، دارند و این همه حس پایدار بودن این بده بستان های آموختن و فراگیری، زمینه رشد بیشتر و علاقمندی و با ارزش بودن خود و حرفه شان در آنها بوجود خواهد آمد.

گذاشتن جلسات آموزشی مستمر برای والدین و عمل به آن و مقید بودن به برگزاری آن و مجاب و تشویق کردن والدین برای حضور همیشگی در آنها باعث ثبات یک مهد خواهد شد. با این دید از نظر والدین که این مهد ، مهد خوبی است چون به آموزش والدین نیز اهمیت می دهد. باعث پایداری آن مرکز است، به این صورت که در تبلیغات پنهانی که از سوی هر والدینی که کودکشان را به آن مهد می آورند هر جایی از آنان پرسیده شود که آیا از مهدِ کودک فرزندت رضایت داری؟ خواهند گفت: بله . مدیر مجموعه برای ما نیز کلاس ها و کارگاه هایی را برگزار می کند که باعث رشد همزمان ما و کودکمان می شود و به این صورت غیر مستقیم پایداری در برقرای و بودن آن فضای آموزشی بعنوان مهد خواهد داشت و همزمان باعث جذب مخاطب با رضایت، و بیشتری خواهد شد.

۲- به نظرم هر سه تصمیم از طرف مدیر، ثبات و پایداری همزمانی را برای آن مرکز به ارمغان خواهد آورد.

۳- به گمانم با در اختیار داشتن شماره تماس های خریداران و یا کسانی که در ارتباط با آنان هستند در سریعترین زمان محصولات آتی و یا محصولاتی که در رده های قیمتی و دارا بودن کیفیتی مشابه هستند را به آنها معرفی کنند و به این صورت ارتباط خود را با خریداران حفظ کنند و به یک ثبات و پایداری نسبی دست پیدا کنند.