Menu
نویسنده مطلب : فریبا رضایی امین

مطلب مورد بحث:

توانایی ارزیابی و قضاوت یکی از مراحل یادگیری است


حوزه مورد نظر : زندگی

با سلام, حدودا” یک ساله که از متمم و فایلهای صوتی آقای شعبانعلی بهره برده ام.امروز دانسته ها و عملکردم را در طول این مدت ارزیابی کردم, پیشرفتم نسبت به تمام طول زندگیم عالی بود. واقعیت اینه که من یک جایی گیر افتاده بودم و اون حوزه ی درون فردیم بود.

طی این یکسال دروس عزت نفس,شادبودن, مهارت یادگیری, انگیزش ,روانشناسی مثبت گرا و همچنین کتاب قدرت عادت   Charles Duhigg و سکوت Susan cian را خوانده ام .امروز روز خوبی برایم بود بالاخره تونستم از لاک خودم بیرون بیام انگار از یک خواب عمیق و سنگین بیدار شده ام .

ابتدا میخواستم با یک ایمیل مراتب قدردانیم را ابراز کنم اما پیش خودم فکر کردم شاید تجربه ام به درد یک نفر بخوره بنابراین ترجیح دادم که در درس یادگیری تشکر و سپاسم را ابراز کنم .

کل مشکم این بود که من یک درونگرا با طیف بالایی هستم و تمام زندگیم همه از جمله روانشناسم به من داشتند یاد میدادند که چگونه فردی باشم. نقاب شادی, لبخند زورکی , یه آدم اشتباهی که از ۳۷ سالگی تصمیم گرفتم نباشم و ۲۰ ساله که به دنبال خودم میگردم. یک عمر دایم به من گفتند :خنگ , عقب افتاده, کند تا اینکه پذیرفته بودم عقب افتاده هستم.من در درس انگیرش خود انگاره ام را شناختم , دست خود درمانده و مچاله شده ام را گرفتم و بیرون آوردم . خودانگاره ی جدیدم را جایگزینش کردم.

من با روانشناسم سر مسئله “گذشته را فراموش کن “اختلاف داشتم ( به این سادگیها نبود )با فایل صوتی نقطه شروع اقای شعبانعلی برگشتم به ۴ سالگیم و یکی یکی زخمهای روحیم را مرحم گذاشتم و دستاوردم این بود که: من خنگ نیستم, چون می تونم یاد بگیرم, چون می تونم دانسته هایم را بکار گیرم, قدرت تجزیه تحلیل دارم.من حالا دیگه یه آدم اشتباهی نیستم . من خودمم, سرجای خودم هستم و نیازی به نقاب ندارم. من کند نیستم فقط استریو تایپ و مقلد صرف نیستم, “فرآیند یادگیری کنده “

آقای شعبانعلی عزیز و گروه متمم عزیز بابت تمام کمکهایی که به من کردید صمیمانه تشکر میکنم و قدر دان و سپاسگزار هستم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟