Menu
نویسنده مطلب : م عامری

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


استعداد تجسم فضایی و درک ساختار :
سطح خوب
معمولا به راحتی می توانم فضاهای محدود را سازماندهی کنم و تشخیص خوبی در چیدنی ها دارم چه در بازی و پازل، و چه در وسایل و لوازم در یک فضای محدود.

توانمندی استقرا:
می توانم قوانین فیزیک و یا قوانین علمی معمول را در جامعه ی انسانی اطرافم مشاهده کنم یا از آن برای توصیف موقعیت های ظاهرا بی ارتباط استفاده کنم، و همچنین از این قوانین برای متقاعد کردن دیگران بهره مند بشم. از این رو خودم رو فردی با استعداد استقرا می شناسم.

استعداد لبریز از ایده بودن:
از میزان خوبی از این استعداد بهره مند هستم.
در محیط کار معمولا در پروژه هایی که حتی زیاد با حوزه ی کاری من مرتبط هم نبود، از من برای رفع اشکال نظرخواهی میشد، چون همیشه ایده های کاربردی برای بهتر شدن کار به ذهنم میرسید.
همچنین هرگاه از خدمات یا کالایی استفاده می کنم، معمولا ایده های زیادی برای بهتر شدن ارایه ی آن محصول به ذهنم میرسه.

استعداد گرافوریا:
سطح خوب.
پیش از این و در پایان همان درس، به نظرم رسیده بود که این استعداد برای مشاغلی مثل ویراستاری میتونه غیرموثر باشه، ولی در حال حاضر فکر می کنم عکس مطلب فوق درست تر است.
ویراستاران، در صورت بهره مندی از این استعداد می توانند در عرض مدت کوتاهی، اشکالات نوشتاری موجود در متن را مشاهده کرده و تشخیص دهند.
من خودم میتوانم با سرعت قابل توجهی متن بلندی رو بخونم و از آن برداشت داشته باشم و حتی برای دیگری توضیح بدهم.

استعداد استدلال تحلیلی:
سطح بالا
از انجا که به تدریس اشتغال و علاقه دارم، و میدانم که می توانم مفاهیم را از طریق مثال های متعدد و متفاوت منتقل کنم، خودم رو فردی با درجه ی خوب از این استعداد می شناسم.

استعداد عددی:
سطح خیلی خوب در هر سه بخش
در تحلیل سری های عددی، و بازی با اعداد کاملا علاقمند و توانا هستم، با توجه به اینکه در مباحث gmat هم در این زمینه ها معمولا سرعت عمل و دقت خوبی دارم.
همچنین در بخش حافظه ی عددی هم موفق هستم، به طوریکه با یک بار دیدن شماره ای قادرم شماره را در زمان های بسیار طولانی بعد از ان به یاد بیاورم و شناسایی کنم.

استعداد سیلوگرام:
در زمینه ی این استعداد از توانمندی بالایی برخوردارم، و به سرعت می توانم اصطلاحات و لغت های زبان های دیگر را یاد گرفته و به کار ببرم.

استعداد حافظه طراحی:
سطح خوب
به سرعت میتوانم نقشه راه و فضایی که قبلا دیده ام را باز آفرینی کنم، اما در مورد دو خودروی متفاوت امکان بازطراحی و یاداوری خطوط انحنای آن ها ظاهرا چندان موفق نیستم!

استعداد تشخیص و تفکیک رنگ ها:
به دلیل علاقه به نقاشی و اشنایی با ترکیب های رنگی، معمولا در این زمینه خوب عمل می کنم و از استعداد کافی در این زمینه برخوردارم.
معمولا به خواهرم در زمینه ترکیب و تلفیق و چیدمان رنگ ها در هنر patchwork کمک می کنم.

استعداد نگاه به جلو:
خیلی درک عمیقی از این استعداد پیدا نکردم و از این رو نمی توانم ارزیابی مناسبی از این استعداد در خودم داشته باشم، اما تعداد کلماتی که توانستم بگم در حد معمولی بود، نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.

استعداد تسلط بر انگشتان:
در کار با ابزار هنری توانمند هستم و از بعد ظرافت خوب عمل می کنم، اما در بعد قدرت پنجه ها مطمین نیستم که عملکردی به همان خوبی داشته باشم.

استعداد حافظه موسیقی و تشخیص صدا:
در حافظه تن و حافظه ریتم چه در زمینه موسیقی و چه در لحن و آهنگ کلام معمولا نسبت به تشخیص و تفکیک فرکانس بهتر عمل می کنم.