Menu
نویسنده مطلب : فرزاد داس دار

مطلب مورد بحث:

تعهد نود و هشت درصدی مستهلک‌کننده است


با سلام و وقت بخیر…

من با شنیدن این جمله تنها یه چیز به ذهنم میآد و اون “مصلحت اندیشی”. واژه ای که همیشه همون غالب تعهد ۹۸ درصدی رو میشه به رفتار ۹۸ درصد آدم ها نسبت داد. استلال استقرایی که دارم اینه:

من یاد گرفتم که تو سازمانم شغل ایجاد کنم، بنابراین ۱۰۰ درصد اعتقاد دارم که شاغل بایستی از شغلش محافظت کنه، در غیر اینصورت شغلش به فرد دیگه ای که واسه نگه داشتنش تلاش میکنه میرسه. تمام.(البته بگم که قبلش تمام فرآیندهای منابع انسانی اجرا شده و شخص با احراز شرایط اولیه و حداقلی جذب سازمان شده)

ما اشتباهمون اینه که فکر می کنیم همکارای عزیزی که تو سازمان واسه جایگاهشون و فرصت شغلی ای که در اختیارشون گذاشتیم، بر اساس شاخص هیچ تلاشی نمیکنند، از نظر اخلاقی درست نیست که عذرشون رو بخوایم، (رویکرد دلسوزی و …) این همون مصلحت اندیشیه و به این فکر نمیکنیم که تو دراز مدت همین شخص باعث میشه تا فرصت ایجاد چندین شغل تو سازمان ایجاد نشه، چرا؟ چون دوستان حاشیه ی امنیت رو بیشتر دوست دارند تا یه محیط چالشی. به عبارتی پاسخگویی تو بیشتر سازمانهای ما زیاد مد نیست، بیشتر رفع تکلیف جواب میده. البته این موضوع مستقیم به شخص یا اشخاص تصمیم گیر سازمان گره میخوره.

درود و سپاس و اینکه…

خیلی مخلصیم…

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟