Menu
نویسنده مطلب : صدرا علی آبادی

مطلب مورد بحث:

ترس از دست دادن و دام حفظ وضعیت موجود


نقش ابهام رو در ترس های از دست دادن دست کم نگیریم.خیلی از اوقات از داده هامون کاملا ملموسه اما چیزایی که بدست میاریم در هاله ای از ابهام قرار میگیره.واضح تر این که همیشه ۱۰ درصد رو نقد ازمون میگیرند اما کسی قول بازگشت ۱۶ درصدی رو نمیده بهمون

 

در زندگی شخصی ترس از دست دادن حقوق ثابت و امنیت آن باعث میشود خیلی از کارمند ها نتونن زندگی شون رو به سمت کارآفرینی بکشونند

همین طور در ادامه تحصیل با این که خیلی از اوقات رها کردن تحصیلات خیلی انخاب به صرفه ای است اما نمیتونیم تصمیم بگیریم و امنیت و مدرک رو رها کنیم. در واقع خیلی از اوقات حاضر به دادن هزینه های یک تصمیم نمیشیم.

مثالی که برام پیش اومده جدیدا: تلگرام دسکتاپ واقعا اپلیکیشن بدرد بخوری است. به سرعت میتوانم برخی یادداشت ها و فایل ها را بین دوستانم شیر کنم اما از آن طرق بعد یک هفته استفاده متوجه شدم حجم زیادی از تمرکزم را میگیرد. حالا ترس از دست دادن باعث شده بود نتوانم مزایای شیر کردن اطلاعات با دوستانم را به نفع تمرکزم کنار بگذارم. در حالی که بعد فکر کردن به این که هر تصمیمی هزینه دارد به راحتی آن را پاک کردم و الان از تصمیم راضی و خوشحالم.

 

 

یک نکته ای دیگر هم که در تمرین این درس مطرح است این که اشاره شده اثرات مثبت و منفی در کنار هم. که خب فکر میکنم نکته ی خوبی است که یاد آوری شود برایمان که خطاهای شناختی هرچقدرهم اسم خطا رویشان بگذاریم باز هم تا اینجا در مسیر تکامل ما را پیش آورده اند و زیاد هم رفقای بدی نیستند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟