Menu
نویسنده مطلب : پوریا رضایی

مطلب مورد بحث:

منظور از پایگاه مشتریان چیست؟ تا چه حد پایگاه مشتریان خود را می‌شناسید؟


با توجه به اینکه شخصا درگیر این مسئله در یکی از بانک های خصوصی هستم، مثالی واقعی در این خصوص میزنم.

واحد بانکداری اختصاصی در بانک ها، به ارائه خدمات به مشتریان اختصاصی بانکها مشغول است. تعریف مشتریان اختصاصی، از دید هر بانک متفاوت بوده ولی در کل حد خاصی از منابع مشتری برای تعیین محدودی بانکداری اختصاصی درنظر گرفته میشود. برای مثال مشتریانی که مجموع منابع آنها در بانک بالای ۱۰ میلیارد ریال است مشتری اختصاصی هستند. با درنظر گرفتن این موارد پایگاه مشتریان، پایگاه مشتریان فعلی و شاخص محصولات فعال بدین صورت تعریف میشوند:

پایگاه مشتریان:

هر مشتری که مجموع مانده وی در بانک حتی ۱ روز بیش از ۱۰ میلیارد ریال شود در این پایگاه موجود میباشد. جالب است که تا قبل از اینکه با اصطلاح “پایگاه مشتریان” آشنا شوم از این پایگاه تحت عنوان “پایگاه داده تجمعی” استفاده میکردم. یعنی هر روز مشتریانی که در آن روز بالای ۱۰ میلیارد ریال هستند به روز رسانی شده و مشتریانی که قبلا در پایگاه داده نبوده اند افزوده گردند. بدون اینکه مشتریان خارج شده از این محدوده از پایگاه داده حذف شوند.

پایگاه مشتریان فعلی:

مشتریانی که در هر روز مجموع مانده آنها بالای ۱۰ میلیارد ریال است. این پایگاه داده زیرمجموعه پایگاه مشتریان است. کافی است روی مانده روز مشتریان فیلتر گذاشته و مشتریان بالای ۱۰ میلیارد ریال را فراخوانی کنیم.

شاخص محصولات فعال:

تعداد محصولات بانکی ارائه شده فعال از جمله حساب های کوتاه مدت، بلند مدت و قرض الحسنه، واحدهای صندوق ها و … شاخص محصولات فعال میباشد.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟