Menu
نویسنده مطلب : شهریار ناصح

مطلب مورد بحث:

بازاریابی تلفنی چیست و چه کاربردی دارد؟


به نظر من استفاده از بازاریابی تلفنی در کسب و کارهایی که ذاناً نیاز ارتباطی بالایی دارند، مثل برگزاری کلاس های حضوری می تواند موفق باشد

چون خود این صحبت کردن و دیدن اینکه این افراد اولاً واقعی هستند و ثانیاً به آموزش هایی که قرار است برای من بدهند واقف هستند، می تواند حس خوبی ایجاد کند به جهت اینکه زمانی که ما یک مقاله در وبسایت خودمان منتشر می کنیم، خیلی ساده تر است که کپی شده باشد، تا زمانی که داریم به سوالات یک فرد پشت تلفن پاسخ می دهیم. پس برای کسی که با او تماس گرفته شده خیلی باورپذیرتر است که این افراد به آموزشی که می دهند واقف هستند.

از طرف دیگر در کسب و کارهایی که در تماس تلفنی عملاً یک Feature List اعلام می شود که خود مخاطب می توانست بدون این همه زمان هدر دادن در وبسایت یا یک کاتالوگ مطالعه کند، نه تنها اثر مثبتی ندارد بلکه حس منفی ایجاد می کند و فرد با گارد بسته به این تماس پاسخ می دهد و جایگاه برند را تضعیف هم می کند.

فروش تصفیه آب و کپسول آتشنشانی از این دسته هستند که به فروش لطمه هم می زنند.

از طرفی اگر پس از تهیه محصول و با فاصله کم تماسی انجام شود که در استفاده از محصول مشکلی نداشتند، می تواند این تماس به رضایت مشتری کمک کند و سوالات احتمالی درباره استفاده بهتر محصول را هم پاسخ بدهد و همین کاربری درست محصول هم رضایت مشتری را بالاتر ببرد و هم با افزایش عمر و عملکرد محصول در نتیجه استفاده صحیح به ارتقای جایگاه برند کمک کند.