Menu
نویسنده مطلب : محسن بازیاری

مطلب مورد بحث:

آمازون و ایجاد رقابت بین شهرها برای دفتر مرکزی جدید


یه نکته که بعد از خوندن فرم چارچوب ارسال گزارش آمازون به ذهنم رسید (البته بیشتر یه حسه) این بود که آمازون با لحن یک کارفرما یا شرکتی که برای لطف به شهر میزبان قصد داره یه دفتر مرکزی دیگه در اون شهر بزنه صحبت می کنه و لیست بلند بالایی از انواع امتیاز های مختلف رو در فرم آورده.

قسمت جالب متن اینجاش هست که گفته شده ممکن است special incentive legislation لازم باشد تا پیشنهاد ایالتی نسبت به پیشنهاد ایالت دیگر در رقابت بالاتر بیاید. منظور از special incentive legislation این باید باشه که یه سری قوانین مخصوص توسط نمایندگان کنگره یا سناتور(ها)ی ایالت به تصویب برسه و به اصطلاح برای آمازون انگیزاننده باشه تا به شهری در اون ایالت بره. قوانینی که به نحوی به نفع آمازون باشه تا هزینه های کمتری متحمل بشه.

در مقاله نیویورک تایمز هم به این مورد اشاره شده و از زبان یه نفر نقل شده که وقتی این قسمت متن رو خونده جاخورده و چنین درخواستی از طرف آمازون به نظرش گستاخانه اومده.

جدا از این قسمت متن، به نظرم مورد قابل تأملی هست که شرکت خصوصی و کسب و کار آنلاینی مثل آمازون (البته آمازون یکی از برترین ها در نوع خودشه) در حدی رشد کنه و به جایی برسه که خودش رو در این حد بتونه ببینه (و شاید واقعاً باشه) که برای احداث دفتر مرکزی دومی، به راحتی از ایالت ها و شهرها درخواست امتیازهای فراوان و مختلف بکنه تا حاضر بشه بره به یکی از شهرهای اون ایالت و همچنین طرف مقابل، یعنی ایالت ها و شهرها هم آمازون رو در این حد ببینن.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟