Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

عادتهای و رفتار و تجربه های مرتبط با رانندگی درونشهری و برونشهری


سلام به دپوستان

دو مورد را که در مورد رانندگی خودم به جرأت می تونم بگم تا به حال ۱۰۰ درصد رعایت کردم:

۱- راهنما زدن در هر تغییر مسیر (از یک لاین به لاین دیگه، از پارک خارج شدن، چهارراه ها، کوچه ها و …) و در شرایطی که تا کیلومترها خودرویی پشت سرم نبوده و شاید به عقیده خیلی افراد این کار در آن شرایط اصلاً لزومی نداشته.

۲- در اضطراری ترین شرایط (ترافیک شدید، عجله و …) و یا در خلوت ترین حالت خیابان ها، در مسیر مخصوص اتوبوس های BRT وارد نشدم چون این کارم را تجاوز به حریم راننده و مسافرین می دونم.

*از مواردی که در رانندگی دیگران من را آزار میده استفاده نکردن از چراغ راهنماست چون من به عنوان راننده کناری یا پشتی باید حدس بزنم الان چه اتفاقی قراره بیفته. همیشه فکر می کنم کسی که راهنما میزنه داره با ادب و احترام به راننده دیگر میگه من میخوام چکار کنم و همیشه به این افراد راه میدم چون رفتارشون برام خوشایند و محترمانه است.

*مورد جالب دیگه: در محل کار من فضای پارک کردن محدود رایگانی هست و در نزدیکی آن فضای پارک کردنی هست که باید هزینه پرداخت کرد. بماند که همکاران گرامی من از ۵ صبح از خواب نازشون می زنند و تشریف میاورند که از جای پارک رایگان استفاده کنند و دو ساعت در ماشین با پتو و بالش سر می کنند که مبادا این مبلغ را پرداخت کنند، از طرفی به جای مورب پارک کردن که تعداد ماشین بیشتری بتونه از فضا استفاده کنند، خودرو را عرضی پارک می کنند که جای دو خودرو را اشغال می کنه و اخیراً متوجه شدم که این همکاران نازنین با این روش پارک کردن، جای پارکی را برای رفقای محترمی که دیرتر تشریف میاورند نگه می دارند تا در حد اعلا رفاقت را به جا بیاورند. (همون قضیه زنبیل گذاشتن)

*مورد دیگه فحش دادن و ناسزا گفتن در حین رانندگی هست. هنوز نتونستم این موضوع را هضم کنم که این کار جز ایجاد تنش، دعوا و عصبانیت و شاید تصادف، چه نتیجه دیگه ای می تونه در بر داشته باشه! همیشه با خودم زمزمه می کنم اگه قرار بود مشکلات جامعه ما از جمله نحوه رانندگی با فحش دادن حل بشه خیلی وقت بود که ما به سرزمین آمال تبدیل شده بودیم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟