Menu
نویسنده مطلب : مصطفی شعبانپور

مطلب مورد بحث:

کاربرد نرم افزار Todoist در نظم شخصی


سلام به همگی من همه نظرات رو خوندم نکاتی نظرم رو جلب کرد:
برام جالب بود خیلی ها گفته بودن که اون دفترچه ای که ما دستمون می گیریم حس خیلی بهتری بهمون میده و باگ های این نرم افزارهایی که هنوز به بلوغ نرسیدن رو نداره. خب طبیعیه که هر نرم افزاری نقاط ضعف و قوتی داره اما دوستان اشاره کرده بودند به اینکه وارد کردن کارها براشون خیلی وقت گیر هستند، به نظرم این موضوع زیاد نمی تونه توجیه برتری کاغذ یا دفترچه یادداشت و سالنامه به این نرم افزارها باشه. چندین برتری چشمگیر دارن این نرم افزارها نسبت به روش سنتی و یادداشت نویسی:

۱) مهمترین برتری این نرم افزارها امکان اشتراک کارها با هم تیمی ها و یادآوری مداوم  هست. از اونجایی که ما در ایران عمدتا بصورت مستقل و فردی کارها رو پیش می بریم و اشتراک کارها برامون زجرآور و اعصاب خوردکنه خیلی سریع حکم به برتری روشی می دیم که خیلی وقته دنیا دیگه استفاده ش نمی کنه.

۲) نکته بعدی برتری درج کارهای تکراری در حالت استفاده از نرم افزار هاست که دوستان به خوبی و تعداد زیادی بهش اشاره داشتند. چیزی که در حالت دستی و نوت نویسی بسیار زمانبر و وقت گیر هست. فرض کنید به مدت دو ماه یک روز در میان باید یک کار خاص رو در ساعتی خاص انجام بدیم حالا ممکنه بگیم این رو به حافظه می سپاریم اما خب من خودم به شخصه زیاد به حافظه اعتماد نمی کنم بخصوص اینکه تعداد این کارها به جای یک کار تکراری از ۵ تا بیشتر بشه .

۳) نکته بعدی که خب خیلی مهمه نظمی هست که در این حالت وجود داره و ادیت کارها به سادگی و به تفکیک پروژه ها امکان پذیره چیزی که در حالت نوشتن دستی باید با خط خوردگی و به هم خوردگی همراه باشه.

۴) دسته بندی پروژه هاست فکر کنید ما بخوایم در حالت دستی سه تا پروژه رو همزمان پیش ببریم! خب من باشم قید هر سه تارو میزنم و عطاش رو به لقاش می بخشم :))

 

البته خب ضعف هایی هم وجود داره که میشه به مهمترین ضعف که خرید حالت پریمیوم هست و برخی  از امکانات مثل یادآوری رو نداشتن یا محدودیت تعریف پروژه ها (۸۰ پروژه در حالت رایگان!) اشاره کرد. من خودم برای یادآوری یک راهی رو پیدا کردم. در تنظیمات برنامه todolist یک بخشی وجود داره که شما می تونید با google calendar تون برنامه رو سینک کنید در این حالت هر کاری که وارد می کنید عینا به کلندر گوشیتون هم وارد میشه و یاداوری هارو براتون خود گوگل بصورت رایگان انجام میده به جای نرم افزار.

خلاصه اینکه به نظر میاد در روشهای سنتی برخلاف اون چیزی که ما فکر میکنیم باگ ها بسیار چشمگیرتره تا با استفاده از نرم افزارهایی مثل trello و todolist اما چون به اون روش عادت کردیم این تغییره که برامون سخته نه تشخیص ;)

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟