Menu
نویسنده مطلب : سیده مینا

مطلب مورد بحث:

تعریف ساختار ماتریسی چیست و این ساختار چه ویژگیهایی دارد؟


به نظر می رسد ساختار ماتریسی ابتدا باید به صورت فرهنگ یک سازمان درآمده باشد تا بتواند موفقیتی کسب کند. اینکه در شرایط فعلی یک سازمان، همه افراد علاقه‎مند هستندکه تنها به یک نفر گزارش بدهند و یک مدیر داشته باشند(و چه بهتر که این مدیر، شخص مدیرعامل باشد!)، تعریف پروژه ها و انتصاب مدیر پروژه بدون شفاف سازی ساختار ماتریسی، هم به افراد درگیر این پروژه‎ها(چه مدیر پروژه چه دیگرانی که باید گزارش بدهند) هم به ماهیت کار این پروژه ضربه خواهد زد.

من به عنوان مدیر پروژه خاطرات خوبی از این ساختار ندارم، هرچند در نگاه کلی تر به نظر می رسید که راه حل، ساختار ماتریسی باشد ولی چون مدیریت پروژه و این ساختار به طور کامل برای افراد(که شاید بلوغ سازمانی کاملی هم نداشتند و آموزشی هم به آنها داده نشده بود) شفاف نبود، این شائبه پیش می آمد که مدیر پروژه می خواهد قدرت‎نمایی کند یا ادعای مدیریت داشته باشد! از آنجا که طرح اولیه و برنامه ریزی پروژه مهم نبود و فقط اجرا و نتیجه مدنظر قرار می‎گرفت در محدودیت های زمانی پیش آمده از من درخواست میشد که این پروژه را مدیریت کنم ولی در عین حال اختیار مشخصی در به کار گیری افراد داده نمیشد و همزمان همان مدیر سابق نیز در کارها دخالت میکرد بنابراین عملا کنترل پروژه از دست خارج و روابط صمیمانه قبلی ضعیف تر و قدرت مدیر پروژه در وظایف اصلی و پروژه های بعدی کمتر میشد.

این یعنی نابود کردن انگیزه و توانایی ها و ارتباطات مؤثر بین نیروهای انسانی ای که مدیر ادعای اعتماد و تعهد و کیفیت بالایشان را دارد و از طرفی هم سازمان به آنها احتیاج دارد. که تنها یکی از نتایج ناقص عمل کردن ساختار ماتریسی است.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟