Menu
نویسنده مطلب : حسن خان

مطلب مورد بحث:

تمرین نوشتن: از قتل کلمات نترسیم


دوستان و همکاران عزیزم
اکنون که پس از گذشت ۳ سال حضور در شرکت……..، مقدر شده است (تقدیر اینگونه رقم خورده) که دیگر در خدمت شما نباشم، ضمن خداحافظی(از تمامی دوستان و همکاران)، استدعا دارد که عذرم را در کوتاهی ها و قصور و تقصیرها پذیرا باشید.
لازم می دانم صمیمانه)خالصانه)/(قلبا) از روسای معزز (گرامی)/(بزرگوار)/(مکرم)کنونی و سابق(پیشین) شرکت که مشحون(لبریز)/(مالامال) لطف(نیکوئی) آنان بوده ام و مدیران محترم بازرسی که در طول این سال ها، معلم و حامی ام(حمایت کننده ام) بوده اند و همکاران ارجمندم(شایسته ام)/(گرانقدرم) در آن اداره و نیز سایر عزیزانی که محبت داشته اند، تشکر و قدردانی(سپاسگزاری) نمایم. خاطرات خوب این سال ها، همواره در ذهن من خواهد ماند.
آرزو دارم زمانه­ای(روزگاری) را شاهد باشیم که نسیم عدالت علوی وزیدن گرفته و مهربانی و مدارا و انصاف(عدل) را جایگزین نامهربانی ها نماید و جامعه ما روز به روز در راه تعالی(برتری) و فرهنگ قدم بردارد. هزینه­ هایی که ما در قبال رفتار امروز و دیروز خود می پردازیم، گویای منش(سرشت)/(همت) تک تک ما خواهد بود و امیدوارم  عاقبت به خیری و راحتی وجدان، رفیق(دوست) سرنوشت ما باشد.
شنیده ‌ایم که محمود غزنوی شب دی، شراب خورد و شبش جمله در سمور گذشت
گدای گوشه نشینی لب تنور گرفت، لب تنور بر آن بینوای عور گذشت
علی الصباح بزد نعره‌ای که ای محمود! ، لب تنور گذشت و شب سمور گذشت …
امیدوارم همه برای روز  واپسین، جوابی در خور(شایسته)/(مناسب) داشته باشیم که آن روز، هر چند به چشم دور است، اما بالاخره فرا خواهد رسید و از تک تک ما، بابت هر کلام(سخن)/(حرف) و چرخش قلم، پرسش خواهند نمود.
اگر حق و دینی از همکارانم بر ذمه(عهده) دارم و ناخواسته به فراموشی سپرده ام، اصرار و خواهش دارم با شماره ۰۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰ مرا در تسویه آن، یاری(کمک)/(مدد) و بری الذمه نمایید که حسابرسی حق الناس در فردا روز(روز قیامت)، سخت تر(دشوارتر) خواهد بود.
حال ما در فرقت جانان و ابرام رقیب
جمله می‌داند خدای حال گردان …
ایام عزت همگی مستدام(برقرار)/(پاینده) باد/ارادتمند/حسن.خ/۱۵خرداد۹۷
 
تمرین خوبی بود و سه روز برای نوشتنش وقت گذاشتم. باعث شد متن اولیه رو که نوشتم، دنبال مترادف های کلمات در واژه یاب بگردم و فکر میکنم این تمرین و ممارست بر اینکار باعث وسیع شدن دامنه ی لغت بشه.