Menu
نویسنده مطلب : حمیدرضا

مطلب مورد بحث:

همرنگ جماعت شدن | انواع همرنگی | آزمایش اش


بنابر توصیه تمرین ابتدا تجربه م رو میگم ..

خونواده مادریم ۷۰ سال هست به صورت فامیلی و به کمک همدیگه هیئت داری می کنن .. بچه هایی که با این موضوع همراه تر باشند، توجه، احترام و محبت بیشتری از جانب بزرگترهای خونواده دریافت میکنن و برعکس ..

در مدت زمان کودکی و نوجوونیم از هیئت داری فامیلی لذت بردم .. از روابط اجتماعیش  .. از داستانهای حماسی و از خوبیهایی که در قالب قصه از جانب بزرگترها روایت میشد خوبیهایی مثل مهربانی، راستگویی، شجاعت، از خود گذشتگی، وفای به عهد و …

اما از جوونی به بعد واقعا به اشکالات فنی برخورد می کردم .. هم با بعضی از نتیجه گیریهای فکری و فلسفی خونواده دچار تعارض شده بودم و هم با وجود درس و مشغله زمان کافی برای همه مناسبت ها و مراسم نداشتم .. ضمن اینکه به خود نحوه برگزاری مراسم هم انتقاداتی داشتم ..

من دو انتخاب داشتم یا باید خویشاوندان مادری رو ترک می کردم و یا اینکه برخی مواردی رو میپذیرفتم که دیگه برام قابل هضم نبودن .. بنابر این تلاش کردم یه تعادلی برقرار کنم ..گاهی از نظرات خودم رو کنار گذاشتم و با انتظارات خونواده همراهی کردم و گاهی در مورد نظراتم با اعضاء فامیل چانه زنی و مذاکره داشتم.. در نهایت این موضوع موجب این شد که برخی مسائل باز اندیشی و به روزتر بشه و از طرفی ارتباط من هم با خونواده دچار اشکال جدی نشه ..

خلاصه حرف من اینه گاهی همرنگ جماعت بودن ناشی از ترسویی، دورویی و منفعت طلبیست و گاهی ناشی از مهربانی، انعطاف پذیری و داشتن روحیه همکاری آدمها ..

همرنگ نشدن هم گاهی ناشی از روحیه ناسازگاری و خودرایی و دگمیسم هست و گاهی ناشی از شجاعت و تعالی روح ..

آخرین جمله تمرین همین درس هم نشون میده که ممکنه گاهی بخردانه نباشه که خود واقعیمون باشیم .. اینکه تو شرایط مختلف چقدر دوز انعطاف پذیری داشته باشیم و چقدر دوز ایستادگی بر نظرات شخصی موضوعیست که امیدوارم به کمک متمم بهتر بیاموزیمش ..

طولانی شد ..

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟