Menu
نویسنده مطلب : علی سمیعی

مطلب مورد بحث:

ایمیل مارکتینگ چیست و تکنیکهای آن کدام است؟


 آخرین باری که بر اساس یک ایمیل، تصمیم به یک اقدام گرفتید (بازدید از یک سایت، خرید یک محصول، جستجو در وب و …) چند وقت پیش بوده است؟

چند ماه قبل با دورهمی کندو آشنا شدم و در سایت آن ثبت نام کردم، این دورهمی ویژه علاقه مندان و متخصصان حوزه ی سئو است. کندوی سیزدهم که در اواخر اسفند ماه برگزار شد را از دست دادم ( آن هفته امکان شرکت را نداشتم) اما محتوای جذاب ایمیل را در خاطر دارم. بعد از آن ایمیل، تصمیم گرفتم که در دورهمی بعدی کندو شرکت کنم. ایمیل کندوی سیزدهم که آن را خیلی جذاب می دیدم چند ویژگی داشت.

۱٫ تیتر جذاب: فقط ۳ روز دیگر برای ثبت نام در کندوی سیزدهم فرصت داریم‎

۲٫ یک متن جذاب و خواندنی که تا آخر آن را می خواندی. ابتدای متن را ببینید:( ۷ سال پیش که نوشتن مقالات تخصصی در حوزه سئو رو به صورت جدی آغاز کردم برای یک مقاله ۳۰۰ کلمه ای نزدیک به دو روز زمان صرف میکردم.تا همین ۲ یا ۳ سال پیش برای پیدا کردن جواب یک سوال ساده به زبان فارسی شاید ساعت ها توی اینترنت جستجو میکردیم ولی امروز همه چیز تغییر کرده…) به نظرم این یک محتوای بی نظیر بود. یک داستان یا روایت که مخاطب را با خود همراه می کرد.

۳٫ تصویر ارائه دهندگان در کندو همراه با پوزیشن شغلی فعلی یا قبلی آن ها

۴٫ اشاره به ظرفیت سالن که پر شده است و شما می توانید از این فرصت استفاده کنید.

۵٫ اطلاعات کامل برگزاری( آدرس دقیق و زمان برگزاری)

۶٫ امکان ثبت نام از طریق ایوند یا سایت کندو

۷٫ زمان باقی مانده تا شروع رویداد که ایمیل را جذاب تر می کرد.

۸٫ در ایمیل جدید مکان برگزاری تغییر کرده بود که با رنگ قرمز در انتهای ایمیل مشخص بود.
 معمولاً همه‌ی سایت‌ها – حتی سایت‌هایی که خبر خاصی در آنها وجود ندارد – خبرنامه دارند. در چه صورت ممکن است عضو خبرنامه یک سایت شوید؟
در سایت ها با موضوعاتی که به آن ها علاقه دارم؛ مثل بازاریابی محتوا، سئو، مارکیتنگ ثبت نام می کنم، البته قبل از ثبت ایمیل محتوای سایت باید خیلی خوب باشد تا ترغیب به ثبت نام شوم و خیلی در این مورد سخت گیرم. در سایت های فارسی فکر می کنم فقط در خبرنامه ی یک سایت ثبت نام کرده ام.

 برای ایمیل مارکتینگ، چه آینده‌ای می‌بینید؟ تا چند سال دیگر می‌توان به آن به عنوان یک ابزار جدی نگاه کرد و به نظر شما جایگزین آن چیست؟

تخصصی در ایمیل مارکتینگ ندارم و دوست دارم آن را یاد بگیرم اما احساس می کنم در سال های آینده با توجه به تب بالای شبکه های اجتماعی بیشتر تمرکز مارکترها حرکت به این فضا است. اگر چه بسیاری از کسب و کارهای سنتی هم به سمت فضای آنلاین حرکت می کنند یا مجبور خواهند شد که این کار بکنند و احتمالا بازاریابی ایمیلی در آینده هم جایگاه خود را حفظ خواهد کرد. 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟