Menu
نویسنده مطلب : وحید نصیری

مطلب مورد بحث:

استعداد ایده پردازی و انسانهای لبریز از ایده


آیا می توان این طور فرض کرد که یک فرد آیدیا فوریا کلا ایده پرداز است و حتی ممکن است ایده هایش اجرایی نباشند ؟؟ یا ایده هایش منطقی نباشند اصلا ؟؟ بهتر بگویم می توان فرضیات و ایده های خیالی و رویایی را هم در این دسته بندی قرار داد ؟

قطعا باید در مورد خود مقوله استعدادیابی و استعدادهای خودمون بیشتر دقت نظر داشته باشم. با اینحال به عنوان نوعی برداشت شخصی به نظر من ، اگر منطقی بودن رو ملاک خلاقیت یا ایده پردازی قرار بدیم قاعدتا این همه پیشرفت تو حوزه های مختلف نباید حاصل می شد. اغلب ایده ها و خلاقیت ها لزوما در ابتدا موافق اکثریت یا منطق نبودند ولی پس از عملی شدن و حصول فایده از اجرای ایده ها و خلاقیت ها بود که به عنوان یک ایده و خلاقیت منطقی پذیرفته شدند.

پس در نتیجه منطقی بودن ایده به این معنی که دیگران بپذیرند و مخالفتی توسط دیگران ( همکاران ، جامعه و…) صورت نگیرد معنا ندارد. اینکه به نظر سایرین ایده منطقی نیست دلیل انکار و رد یک ایده نمی شه بلکه اگر فایده ای در اجرای عملی ایده یا خلاقیت نباشه دیگه چنین ایده ای مطلوب نیست.

همه ایده ها و خلاقیت ها با مقداری تفاوت ناشی از بهره بردن از قوه تخیل انسان بوده. اول عده ای پیدا شدند و محدودیت انسان در پرواز نسبت به پرندگان برای شان مسئله ای فکری شد و با رویاپردازی تصمیم گرفتند با تقلید از پرندگان ، انسان هم پرواز کند. این ایده قطعا در اذهان سایرین منطقی نبود ولی دلیل نمی شد که ایده پرداز رویای خودش را به محک عملی نذاره.

 

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟