Menu
نویسنده مطلب : آتا ناصر

مطلب مورد بحث:

کاربردی کردن آموخته‌ها: آیا به تفاوت آموختن و به کاربردن توجه کرده‌اید؟


براساس آنچه که از مجموعه دروس مهارت یادگیری آموخته ام معتقدم که یک دوره آموزشی، یک سمینار یا یک کلاس درسی زمانی کاربردی خواهدبود که نیاز محور باشد. تصور کنید که حسابدار شرکتی در یک دوره آموزشی کاربرد یک سامانه خاص برای رسیدگی به صورت وضعیتهای پیمانکاران شرکت می کند. بدیهی است این دوره لاجرم کاربردی خواهد بود. این حالت با تعریف نظریه های رفتار گرا در مورد یادگیری هم انطباق دارد چرا که موجب تغییر رفتار فرد (کار با سامانه ی جدید) خواهدشد.

بعبارتی دیگر کاربردی بودن آموزش در گرو انطباق محتوای آموزش با اهداف آن و انطباق این دو با انتظارات و نیاز کارآموز هست. وقتی شرکت کننده در سمینار آموزشی در پایان سمینار اظهار می کند که این سمینار کاربردی نبوده در واقع اشاره می کند که آنچه که در سمینار ارائه شده انتظاراتش را برآورده نکرده و آنچه را که نیاز داشته تامین نکرده است.

بنابراین برای کاربردی بودن یک دوره آموزشی اقدامی دو طرفه لازم است. به این معنی که اولا طراح و ارائه دهنده دوره باید اهداف و محتوی آنرا در جهت رفع نیاز یا نیازهای خاص مخاطبین خاص تبیین کند و از سوی دیگر شرکت کننده باید به این نتیجه برسد که آیا مورد خطاب آن دوره هست یا خیر؟ در آموزش های رسمی هم این هنر معلم و مدرس و استاد است که قبل هر چیز نیاز و هدف آموزش را برای داش آموز و دانشجو تبیین و تفهیم میکند. که اگر این اتفاق نیافتد آن اموزش جز به انباشت اطلاعاتی محض منجر نخواهدشد.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟