Menu
نویسنده مطلب : فاطمه محمدی

مطلب مورد بحث:

دلالی چیست؟ واسطه گری چه تفاوتی با دلالی دارد؟


سلام

تمرین یک

مثال من در مورد تعاونی های مصرف کارکنان در شرکت های بزرگ مثل ذوب آهن یا فولاد مبارکه هست. تصمیمات فرضی که مدیر شرکت می تواند برای بخش تعاونی بگیرد:

-فقط عرضه محصولات کاملا ایرانی:این تصمیم با ثبات هست اما پایدار نیست.

-اضافه کردن یک کالای اجباری به لیست خرید کارکنان: البته این مثال در یکی از شرکت ها واقعی هست اینکه با ایجاد یک سری توافقات با تولیدکنندگان قارچ خوراکی که نتوانستند بازار فروش ایجاد کنند مدیر تصمیم گرفت که اجبارا در خرید های هفتگی کارکنان دو بسته قارچ خوراکی اضافه کنند و همینطور اضافه کردن آن به منوی غذای روزانه. این تصمیم باثبات هست اما پایدار نیست.

-اعطای وام خرید برای کالای گرانقیمت: تصمیم دادن وام برای اقلام سنگین. این تصمیم پایدار هست.

تمرین دو

در مورد خرید نرم افزار های فاکتور فروش، حسابداری و انبارداری؛ این گونه شرکت های نیمه دولتی نمی توانند به صورت آزادانه از بین برندهای فعال انتخاب کنند. فکر می کنم این قسمت مرتبط با، ثبات هست. آنها بایستی از بین برندهایی انتخاب کنند که از لحاظ امنیت و مسائلی از این دست توسط سازمان مرکزی تایید شده باشند که این قسمت پایداری تصمیم را نشان می دهد.

تمرین سه

فکر می کنم شرکت های پروفرما فروش اگر از آن دست شرکت هایی هستند که هر بار یه نوع کالا یا خدمات را می فروشند در قدم اول مشخص کنند دقیقا در چه حوزه ای می خواهند ارزش ایجاد کنند. سپس برای گرفتن نمایندگی اقدام کنند. در ادامه با تربیت کارشناسان فنی برای پشتیبانی فروش و اضافه کردن خدمات اضافه تر از معمول فعالیت کنند.

ببخشید طولانی شد از این که وقت برای مطالعه اش گذاشتید ممنون.