- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

انواع ایمیل ها در ایمیل مارکتینگ


برای پاسخ به این تمرین، موضوعی که خیلی زیاد به آن علاقه دارم؛ یعنی فعالیت در حوزه ی فروش (و یا حتی تولید) لوازم تحریر یا نوشت افزار را انتخاب می کنم و اگر قرار باشد ایمیل مناسبی در این رابطه برای مشتریان ارسال کنم، به تفکیک و به شرح زیر، سعی میکنم به این شیوه ها باشد:

۱- ارسال ایمیل‌هایی برای آگاهی بخشی یا Awareness:

در مورد هر یک از انواع لوازم تحریر به همراه تصویر مربوطه و با اشاره به اینکه استفاده از آن به چه طریقی است، در چه موقعیت هایی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و چه مزایا و منفعت هایی می تواند برای شخص استفاده کننده به همراه داشته باشد، توضیح میدهم. حتی میتونم از اینفوگرافیکهای جالب و جذاب برای ارائه ی این توضیحات استفاده کنم. همچنین میتوانم بر روی عناوین هر یک از این محصولات، لینکی به سمت توضیحات بیشتر یا تصاویر متنوع تر هم قرار بدهم تا بتونم تشخیص بدم که کدامیک از اون لوازم تحریر بیشتر مورد توجه یا مورد علاقه یا مورد نیاز خوانندگان آن ایمیل هست.

۲- ارسال ایمیل برای قرار گرفتن در فهرست مقایسه‌ها یا Consideration:

در این نوع ایمیلها، علاوه بر توضیحات کلی و عمومی که در مورد نوشت افزارها میدم، ایمیل  رو با بیان ویژگیهای خاصی، کمی بیشتر شخصی  می کنم. به عنوان نمونه، ویژگیهایی که نوشت افزار تولیدی ما از آن برخوردار هست رو قید می کنم. سعی می کنم ویژگیهای خاص محصولاتم رو در قالب  داستان هایی بیان کنم.  نظرات کسانی رو که از محصولات ما خریداری کردند و راضی هستند رو به عنوان نمونه برای دیگران بیان می کنم.

۳- ارسال ایمیل برای هدایت کردن مشتری به سمت تصمیم نهایی یا Conversion:

اگر وب سایت یا وبلاگ یا صفحه ای در شبکه های اجتماعی در رابطه با فروشگاهم ایجاد کردم، یا اگر در محل فیزیکی یا مجازی دیگری به فروشگاه یا محصولات من اشاره ای شده، با این نوع ایمیلها به اطلاع کسانی که قبلا به ایمیلهای قبلی، علاقه یا توجه نشون داده بودند، میرسونم. راههای ارتباطی بیشتری از قبیل ایمیل و پیام رسانها و تلفن ها در اختیار گیرندگان این ایمیلها قرار میدم.

میتونم کاتالوگ یا اینفوگرافیکهای جالب و مفید یا فایلهایی که به توضیحات بیشتری در مورد محصولاتم پرداخته، به همراه راههای دستیابی هر چه سریع تر و آسان تر به این محصولات، حتی با اعلام حدود قیمتهاشون و میزان تخفیفهاشون در این ایمیلها ارائه کنم.

۴- ارسال ایمیل برای کسانی که هم‌اکنون از محصولات و خدمات ما استفاده می‌کنند یا Product Users:

برای کسانی که در حال حاضر، مصرف کنندگان یا خریداران محصولات من هستند، به طور مرتب، نکاتی رو در مورد استفاده‌ی بهتر از این محصولات ارسال می کنم. نقایص احتمالی که در محصولات قبلی وجود داشته و اکنون برطرف شده یا ویژگیهای جدیدتری که برای استفاده از این محصولات در جهت رضایتمندی و حس هرچه بهتر مشتریانم به آنها اضافه کردم، به اطلاعشون میرسونم.

محصولاتی که در مناسبتهای مختلف، میتونن مورد استفاده قرار بگیرن یا به دیگران هدیه داده بشن، در زمان کوتاهی پیش ازاین مناسبتها، به اطلاع این افراد میرسونم.

گاهی از آنها نظرخواهی می کنم و پیشنهادات و خواسته هاشون رو در رابطه با محصولاتی که مورداستفاده قرار میدن یا در آینده قصد خریدشون رو دارند مدنظر قرار میدم تا اگر امکانش وجود داره، این نیازها یا خواسته هایی که ممکنه از نظر من پنهان مانده بوده روهم در ارائه ی محصولاتم لحاظ کنم.

۵- ارسال ایمیل با هدف افزایش وفاداری یا Loyalty Message:

به این منظور میتونم تخفیف ها یا جوایزی برای مشتریان همیشگی و وفادار محصولاتم در نظر بگیرم. تلاش می کنم برای شرکت یا (تخفیف در ثبت نام ) در مراسمی یا همایشی یا تورگردشگری یا موارد مشابهی که فکر میکنم به سلائقشون نزدیک باشه و حالشون رو خوب کنه، به شکلی این کار انجام بشه و این خبرها رو به طور مرتب و از طریق این ایمیلها به اطلاعشون میرسونم.