Menu
نویسنده مطلب : روشنک .

مطلب مورد بحث:

استدلال تحلیلی چیست؟ تفکر تحلیلی به عنوان یک استعداد


من کمی گیج شدم. در واقع قبلا فک میکردم در مورد استعداد تحلیلی تا حدودی خوب هستم ولی با مثالها به این موضوع شک کردم. بنظرم در استفاده از اطلاعات موجود خوب هستم از دسته بندی اطلاعات هم لذت میبرم و این کار رو روی کاغذ و با کشیدن جدول یا اکولاد و فلش و… انجام میدم. کلا برای دسته بندی کردن اطلاعاتی که دارم بار اول وقت زیادی صرف میکنم ولی بعدها براحتی و بسرعت از این دسته بندی ها بجای اطلاعاتی که بصورت جمله ها ثبت شدند استفاده میکنم. روی میزم همیشه پر از وسیله ست اما آدم نسبتا مرتبی هستم. قبل و بعد از کار همیشه باید میزم و محیطمو مرتب کنم یعنی نمیتونم تو محیط خیلی شلوغ کار کنم البته اگه یه مقدار بی نظمی تو محیط باشه زیاد اذیت نمیشم.
و یه موضوع دیگه که فک میکردم به قدرت تحلیل ربط داره اینه که در مقایسه با بعضی دوستام فیلمهایی رو که بنوعی مفهومی توشون بود که واضح تو فیلم عنوان نمیشد رو بهتر متوجه میشدم ولی تو این درس در مورد این موضوع چیزی گفته نشده بود و نمیدونم این مثالی از این استعداد هست یا نه؟
ولی دلیل شک کردنم اینه که نظم ذهنیم کاملا مستقل از نظم بیرونی نیست و همینطور برای منظم کردن ذهنم و اولیت بندی کردن کارها حتما باید ذهنمو روی کاغذ بیارم

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟