Menu
نویسنده مطلب : امیر حسین بابایی

مطلب مورد بحث:

گرفتار کدامیک هستید: مشکل سیستمی یا مشکل در سیستم؟


محمد جواد  عزیز. مثال واقعا زیبایی زدی واقعا لذت بردم و با اجازت کمی بسط اش میدم:

همه ی ما می دونیم که موفقیت و شادی حقیقی محصول یک سبک (سیستم) از زندگی هستش که خودش یه عالمه پیچیدگی و اجزائ مختلف داره که بنظرم نمودش برای هرکسی می تونه متفاوت باشه ولی یه تعداد ویژگی های مشترک  مثل تلاش و امید و تداوم و …. داره .از طرفی باید به پای این سیستم فداکاری هم کرد و از برخی جنبه های زندگی گذشت.( قبول کردن نکات منفی)

ولی امروزه  کسایی که که دنبال موفقیت و شادی توی زندگیشون هستن یدون کوچکترین  توجهی به سبک (سیستم) زندگیشون و مشکلات سیستمی فراوونشون  برای فرار از عذاب وجدان و تزریق سرخوشی (لذت نه شادی) به زندگیشون  به سراغ  محتوای جذاب مثل قانون جذب و چگونه در خواب موفق شویم و… میرن . خودتم می دونی که این محتوا همون طور که به سرعت حالتو خووب می کنه ،گذرا هم هست و اعتیاد اور .

ولی باید توجه کرد که نمی شه با اینجور اقداما  امید زیادی برای نتیجه انچنانی داشت  یا مثلا :

کسی که بیشتر تایم خودشو توی اینستا گرام و شبکه های اجتماعی وِل می چرخه نمی تونه با این سیستم  زندگی موفق بشه حالا حتی اگه بخواد فکر کنه که با  دنبال کردن پیج های سطحی موفقیت و چگونه در ۲۰ روز موفق شوید و..  این مشکل توی سیستم رو از دید خودش  حل کنه . ولی همون طور که الان همه مون می دونیم مشکل سیستمیه  وباید  سیستم زندگی رو تغییر بده و سختیا رو به جون بخره.

پی نوشت : درباره قانون جذب و کتابای انتونی رابینز  طورم باید بگم واقعا توی یه دوره از زندگیم کمکم کردن و بی انصافیه  این سبک رو کلا کوبید .این نوع از محتوا به ادم کمک می کنه از سیاهی و یاس بگذری و باور کنی اگه بخوای ، می تونی

ولی خوب نباید زیاد توی این فضا بمونی و  فقط روی خواسته هات مانُور بدی و منتظر بشی معجزه اتفاق بیوفته .باید راه بیوفتی و فاصله ی بین خواستنت و شدنش رو با تلاش و تلاش وتلاش پر کنی.