Menu
نویسنده مطلب : وحید مهدوی

مطلب مورد بحث:

راهکارها را با توجه به محدوده اثر و افق زمانی آنها تحلیل کنید


آیا عدم نمایش قیمت خودرو در فضای مجازی سبب کاهش قیمت آن می شود؟

به نظر می رسد عدم نمایش قیمت در کوتاه مدت باعث ابهام خریداران و فروشندگان شده و تعداد معاملات را کاهش و به تبع آن قیمت را نیز کاهش دهد. از طرفی اگر بازه زمانی مسئله را کمی گسترده تر کنیم احتمالا برای مدت بیش از ۲ الی ۳ ماه فعالان و متقاضیان این بازار به دنبال راهکارهای جایگزین رفته و جهت اطلاع از قیمت به سراغ سایت ها و اپلیکیشن هایی می روند که از قوانین موجود پیروی نکنند. مطمئنن راهکار مطرح شده به هیچ عنوان راه حل این مسئله نبوده و افق اثر آن مانند پرت کردن آشغال بیرون از ماشین است.

این راهکار شاید بیشتر بر روی افراد در شهرهای بزرگ و کوچک به دلیل دسترسی به اینترنت اثر گذار باشد . در صورتی که می توان برای کاهش قیمت خودرو راهکارهای جایگزینی مثل موارد زیر را در نظر گرفت:

در کوتاه مدت (۱ ساله) واردات خودروهای اقتصادی و کاهش تعرفه واردات که بر روی قیمت در داخل کشور اثر گذار است. در میان مدت (حدودا ۳ ساله) همکاری با برندهای بزرگ جهانی جهت تولید مشترک در داخل کشور که بر روی قیمت خودروها در داخل کشور و برخی از کشورهای همسایه می تواند تاثیرگذار باشد. در بلند مدت اجازه احداث و تولید مستقل خودرو توسط کمپانی های خصوصی که می تواند حتی بازارهای منطقه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.