Menu
نویسنده مطلب : پوپک جهانشاهی

مطلب مورد بحث:

دیجیتال دیتاکس | رهایی از اعتیاد به شبکه های اجتماعی و اینترنت


با سلام و ادب

این درس یاداور نوعی اعتیاد جدید در دهه اخیر می باشد که گریبان گیر همه اقشار جامعه است . پیش از این قشر ثروتمند و تحصیل کرده خط تلفن و گوشی موبایل داشتن حالا همه داریم.

تجربه من در ترک این نوع اعتیاد به یک شیطنت برمیگردد استفاده از شبکه های اجتماعی را محدود به ۸ ساعت کاری و حضور در شرکت نمودم درسته کاریست غیر اخلاقی اما خوب وقتی تلگرام و واتس اپ جایگزین دستگاه فکس و تلفن و اتوماسیون اداری گردیده است ایا به نوعی استفاده از این امکانات هوشمندی در ساعات اداری نمی باشد؟

روزهای تعطیل از روی ساعت یکساعت پیامهای ادمهای خاص رو نگاه می نمایم و فقط برای اشخاصی که برایم تولید معنا می نمایند پیام می فرستم.

اما آنچه دریافتم این بود که برای ترک هر نوع اعتیادی خصوصا اعتیاد به شبکه های اجتماعی پرداختن به معنا بهترین و کاربردی ترین راه حل می باشد. یعنی انجام کارهایی که معنای زندگی ما را افزایش می دهد همچون کتاب خواندن، نوشتن، آموختن یک هنر، پرداختن به پدر و مادر و کانون خانواده و ………… هر آدمی برای خودش در زندگیش به یک معنایی رسیده است اضافه نمودن ان معنا می تواند ما را از اعتیاد نجات بدهد در غیر اینصورت به  انگاره من هیچ نوع ترفندی شما را از اعتیاد به شبکه های اجتماعی نمی رهاند .

باتشکر