Menu
نویسنده مطلب : بانو

مطلب مورد بحث:

نحوه برخورد و رفتار با افراد درونگرا


من و خواهرم دوقلو هستیم. من بیشتر درونگرا هستم و اون بیشتر برونگرا و الان که این مطلب رو خوندم تفاوت بین خودم و اون رو خیلی بیشتر حس کردم. تا قبل از خوندن این مطلب فکر می کردم بیشتر خجالتی هستم تا درونگرا ولی حالا می تونم با قطعیت بیشتری بگم که در صد درونگرایی در من بیشتره.

به نظرم در زندگی هر آدم درونگرا حداقل باید یک آدم برونگرا حضور داشته باشه تا فرد درونگرا بتونه خودشو به تعادل برسونه و تبدیل نشه به یک آدم منزوی و در لاک خود فرو رفته و چقدر خوب میشه اگه این آدم رابطه نزدیک تری باهاش داشته باشه، مثلا از اعضای خانوادش باشه یا یک دوست صمیمی که بتونه راحت تر حضورش رو بپذیره.

خواهرم همیشه خیلی راحت با آدمای جدید یا حتی افرادی از فامیل که ارتباط کمرنگ تری باهاشون داریم ارتباط برقرار می کنه و سر حرف رو باهاشون باز می کنه ولی من تو ارتباطای جدید خیلی راحت نیستم و تا طرف مقابل حرفی نزنه و سر صحبت رو باز نکنه منم ساکت می مونم یا همش تو ذهنم دارم به این فکر می کنم که چی بگم و چیکار کنم که طرف احساس راحتی کنه و این واقعا انرژی زیادی ازم میگیره.

خیلی وقتا تو این جور مواقع حضور خواهرم بهم کمک کرده و باری رو از دوشم برداشته و باعث شده انرژی کمتری مصرف کنم.

به نظرم اگه ما درونگراها بتونیم یاد بگیریم که چطور خودمونو با یه فرد برونگرا وفق بدیم، این می تونه تو ارتباطات اجتماعی و کاری و حتی زندگی با همسر آینده که ممکنه برونگرا باشه موثر باشه و گاهی طبق مثالی که در بالا گفتم باری رو هم از دوش ما برداره و از طرفی باعث انعطاف در رفتار وتعاملاتمون بشه، این کار حتی باعث میشه اون فرد برونگرا هم نحوه تعامل با یه درونگرا رو یاد بگیره.

هر چند ممکنه بعضی جاها یه مقدار اذیت بشیم و باعث بشه کاری رو بر خلاف میلمون انجام بدیم اما می تونیم بعدا با یه مقدار تنهایی حلش کنیم و به ثمراتی که برامون داره می ارزه.

پس درونگراهای عزیز با برونگراها مهربان باشید.

خوندن این مطلب از سایت دکتر شیری رو هم به دوستان پیشنهاد می کنم :

این ۱۶ اشتباه را هرگز با افراد درونگرا INTROVERT مرتکب نشوید( بسیار خواندنی)