Menu
نویسنده مطلب : م حق پرست

مطلب مورد بحث:

شاخص چیست؟ استعاره‌ای برای درک بهتر شاخص


۱) آخرین باری که مدیر داشتم به چهار سال قبل بر می گردد. مدیر بالادست من قائم مقام مدیر عامل و عضو موظف هیات مدیره  بود. یک فرد با تیپ ۸ سیستم انیگرام که در این سیستم تیپ شناسی رئیس خوانده می شود.یک استراتژیست برجسته با زبان بدن قوی . کسی که می دانست ماشین را از چه جاهائی باید عبور بدهد. کوچه پس کوچه ها را می شناخت. سنگلاخها و خاکی ها را می دانست کجاست و می دانست چگونه باید حرکت کنیم تا به مقصد برسیم. اما متاسفانه چون همیشه سرش در موتور بود نمی توانست ماشین را جلو ببرد.چون در هر کاری وارد می شد با همه درگیر بود از مدیران زیر دستش تا مدیر عامل و مدیران هولدینگ .

آخر سر هم پس از حدود یک سال و نیم کش و قوس مدیر عامل که نه رانندگی بلد بود و نه داشبورد می دانست چیست و نه از موتور سر در میاورد با لابی های مکرر بزیر کشیدش و ماشین را انداخت ته دره. اعلام ورشکستگی و فاتحه.

چون سوابق . لواحق کار او را( منظورم قائم مقام است ) دارم متاسفانه همیشه همین بلا بر سرش آمده. انقدر سرش به موتور بوده که نتوانسته ماشین را به مفصد برساند. شاید به عنوان یک مشاور استراتژی یکی از بزرگترین مشاوران این کشور می شد اما متاسفانه ول کن مدیریت نیست.

۲) من زیاد در مورد منابع انسانی نمی دانم اما خودم همیشه برای زیر دستانم از این معیارها استفاده کرده ام

خروجیشان چیست؟ کارها را به موقع  و بدون درخواست من انجام میدهند؟

در مورد حیطه  کاری خود به روز هستند یا نه؟

مشکلات زندگیشان چیست و من چه کار می توانم بکنم که مشکلات زندگیشان بر کارشان تاثیر منفی نگذارد.

اصطکاک بین افراد تیمم کجاست و چگونه می توانم آن را به حئاقل برسانم و یا انها را مدیریت کنم تا مشکلی برای شرکت و یا دپارتمانی که مدیرش هستم ایجاد نشود؟

۳) معیارهای افراد برای درک عشق و همچنین بیان عشق دارند متفاوت است . فکر میکنم فرد نباید خوش آمدهایخودش را ملاک قرار دهد بلکه باید بفهمد که رفتارهای محبت آمیز طرف مقابل او چگونه بروز می کند و چگونه است. شاید شاخص شما این باشد که طرف  دم به دقیقه شما را بغل کند و ببوسد ولی ممکن است نشانه های محبت همسر شما این باشد که  موقع بیرون آمدن از خانه فقط بگوید لباس گرم پوشیدی مواظب باش امروز هوا سرده ها.

باید طرف مقابل را شناخت و شاخص ها را بر اساس رفتار او انتخاب کرد