Menu
نویسنده مطلب : وحید نصیری

مطلب مورد بحث:

مقایسه انواع عوامل استرس زای ناشی از تغییرات مهم زندگی


به نظر من برخی از دوستان من و به طور کلی همسالان من نسبت به مقوله ازدواج و فرزندآوری نگرش سهل تری دارند. این چنین می شود که در عمل غالب این دوستان بدون احساس نیاز برای مطالعه و تفکر جدی راجع به ازدواج و مسائل آن به راحتی ازدواج می کنند و حتی نگاهی سنتی به فرزندآوری دارند و تنها موضوع اهمیت دار در فرزند آوری را ملائت مالی می دانند و گرنه داشتن دانش صحیح نسبت به فلسفه فرزند آوری و مسئولیت های آن و تربیت فرزند اصلا لازم نمی دانند بهرحال معتقدند عصر امروز عصر تجربه است و دانش لازم نیست.

برعکس عده ای ازدواج را چیزی فراتر از رفتن زیر سقف مشترک می دانند و مدتها به جزییات آن و اصلا لزوم یا عدم لزوم آن فکر می کنند چه بسا حتی به این فکر کنند اگر نخواهند نسل شان را با آوردن یک فرزند به این دنیا ادامه دهند، چگونه با چنین تزی وارد زندگی مشترک با دیگری شوند. و…

اینگونه می شود که ازذواج و فرزند آوری صرفا مراحلی از مراحل زندگی است و احتمالا نشان دادن قدرت اقتصادی و… نه بیشتر پس این گروه احتمالا استرس خاصی را نسبت به اصل مقوله ازدواج و فرزندآوری احساس نمی کنند و برخی دیگر درست عکس این دسته از جوانان هستند.

 

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟