Menu
نویسنده مطلب : یوسف شیخه

مطلب مورد بحث:

تعریف پایداری چیست؟ | بررسی مفهوم پایداری در مدیریت و کسب و کار


در مورد ترافیک بر خلاف چیزی که عامه مردم فکر می کنند ایجاد و احداث اتوبان عملا در بلند مدت نه تنها به کاهش ترافیک منجر نمی شود بلکه ترافیک رو افزایش هم میده به دلایل زیر:

۱- بعد از احداث بزرگراه در قسمتی از شهر رفته رفته چون دسترسی به اون مناطق بیشتر میشه ساخت و ساز و درست کردن فروشگاه و پاساژها و … در اون نقاط افزایش پیدا می کنه و در نتیجه مردم بیشتری هم به اون مکان ها خواهند رفت و به ترافیک شهر افزوده میشه.

۲- نکته دوم اینه که با احداث بزرگراه مردم بیشتری به انگیزه رفت و آمد از همون بزرگراه و به دلیل اینکه احساس می کنند چون بزرگراه درست شده و دچار ترافیک کمتری خواهند شد اتومبیل شخصی شان را بیرون می آورند اما این افراد فقط از همان بزرگراه که عبور نمی کنند بلکه از خیابان ها و مناطق دیگری از شهر عبور می کنند تا به بزرگراه برسند و در نتیجه ترافیک در اون نقاط بیشتر خواهد شد.

در کل احداث بزرگراه تشویق مردم به اینه که بیشتر با اتومبیل شخصی بیرون بیایند و در بلند مدت باعث افزایش ترافیک خواهد شد مگر اینکه با یک سری از راهکار های دیگه هم همراه باشه.

بسیاری از اقتصاددانان ایران معتقدند که یکی از راهکارهای  مناسب کاهش ترافیک افزایش قیمت بنزین است. چون انسان ها برای هر کاری هزینه فایده میکنند و باید هزینه بیرون آوردن ماشین شخصی بیشتر از منافع آن باشد. و اگر هزینه استفاده از اتومبیل شخصی خیلی بیشتر از هزینه رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی باشد تعداد بیشتری از مردم ترجیح می دهند که با وسایل نقلیه عمومی رفت و آمد کنند. البته در اینجا منظور از هزینه فقط پول بنزین نیست، مدتی زمانی که افراد در ترافیک می مانند هم جز هزینه ها محسوب می شه.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟