Menu
نویسنده مطلب : فاطمه هاشمی نسب

مطلب مورد بحث:

مجموعه تصاویر از مهاجرت دسته جمعی حیوانات


درود…تصاویر بسیار زیبا و دلنشین بود.

فلم مستند home  یکی از زیباترین مستندهای حیات وحشی است که تاکنون دیده ام و با عنوان تحولی در دنیای مستند شناخته می شود. فیلم از گذشته زمین و پیدایش حیات آغاز می شود و با سفری چند میلیون ساله به زمان کنونی ما می رسد، به نقاط مختلف زمین سفر میکندو در کنار زیبایی های طبیعی، نتایج حضور انسان در آن را نیز به نمایش می گذارد،آثار تخریبی حاصل از فعالیت های بشر را گفته و در پاره ای موارد راه حل های مفید را بیان میکند. در کنار متن زیبا و صدای فوق العاده گوینده، موسیقی فیلم هم بی نظیر است و همزمان با نمایش طبیعت هر منطقه گوشه ای از موسیقی مربوط به آن فرهنگ را نیز با فیلم همراه میکند.  در کل بخواهم در یک جمله  فیلم را توصیف کنم، فوق العاده است.

به عنوان یک فیلم آموزشی-تحلیلی خوب از آن می توان استفاده کرد. تجربه ی ما در نمایش این فیلم در بخش کارگاه های محیط زیستی به معلمان و استفاده آن ها از فیلم برای فعالیت های جنبی کلاسی ، رضایت بخش بوده است.

از تصاویر اشتراکی دوستان لذت بردم. من هم تصاویری از مهاجرت پرندگان به جزاریر نخیلو در استان بوشهر رو به اشتراک میگذارم. همه ساله در اواسط بهار تا اواسط تابستان هزارن پرنده از خانواده  پرستوی دریایی، سلیم خرچنگ خوارو لاکپشت های پوزه عقابی به این جزایر می آیند و تخم گذاری میکنند. خاطرم هست که خرداد امسال که جهت برنامه ای حفاظتی به جزیره رفتیم( جزیره جزو پارک های ملی محسوب می شود) مسیری لاکپشتی را دیدم  که تا نیمه های جزیره پیش رفته بود، پس از کلی گشتن، لاکپشت بیچاره پیدا شد و به سمت دریا هدایتش کردیم(لاک پشت ها شب هنگام به جزیره می آیند و پس از تخم گذاری قبل از آفتاب می روند.)

 

 

مجموعه تصاویر از مهاجرت دسته جمعی حیوانات

مجموعه تصاویر از مهاجرت دسته جمعی حیوانات

مجموعه تصاویر از مهاجرت دسته جمعی حیوانات

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟