Menu
نویسنده مطلب : صدرا علی آبادی

مطلب مورد بحث:

روش های تصمیم گیری | آشنایی با سیستم یک و دو در فرایند تصمیم گیری


یکبار تمرین این درس رو در اینجا   حل کردم اما الان که میخونمش فقط شرمنده دوستای متممی میشم و ترجیح میدم یکبار دیگه تمرین این درس رو بنویسیم.

همین چندروز گذشته از دیجی کالا یک عدد گوشی نکسوز مدل ۵ ایکس سفارش دادم. الان که نگاه میکنم قطعا و  قطعا در حوالی سیستم یک تصمیم به خرید رو گرفتم.چرا؟ به این دلایل که ذکر میکنم:

الف) دیجی کالا در روز های گذشته یک تخفیف خیلی خیلی بزرگ روی این کالا گذشته بود(نزدیک به ۲۵۰ هزار تومان) و خب دیدن این تصویر و موقت بودنش باعث شد که به عجله بیفتم به خرید و حس کنم اگر نخرم فرصتی رو از دست میدم.

ب) حس گر اثر انگشت در این گوشی (حتا با این که طراحیش رو نمیپسندم) من رو یاد گوشی کسی که دوستش دارم می اندازه ( گسترش علاقه از فرد به کالا) و خب الان حس میکنم این احساس تو انتخاب این گوشی تاثیر زیادی داشت.

ج) برندی که گوگل از نکسوز به عنوان یک گوشی برای دولوپر ها ساخته ( و تا حد زیادی ادم رو گیک نشون میده) تاثیر احساسی زیادی داشت رو انتخاب این گوشی به عنوان کسی که یک جاوا دولوپره. در حالی که ما میدونیم با هر گوشی اندرویدی میشه نرم افزار توسعه داد و توان مالی من هم اونقدر هست که سالی یکبار برای سیستم عامل گوشیم رو ارتقا بدم و منتظر بروزرسانی کند شرکت ها برای اندروید نباشم.

و خب امروز برای اطرفیانم سعی میکنم با سیستم دو توجیه کنم خریدم رو. ناراضی نیستم از خرید اما از این که چرا سریع تصمیم گرفتم از خودم ناراضی ام. میشد که نگاه بیشتری به انتخاب های موجود تو همون رده قیمتی داشت تا تصمیم درست تری بگیرم.

 

این سه دلیل مجموعا باعث شد تقریبا انتخابی ایمپالسیو داشته باشم و تقریبا تو ده دقیقه خرید انجام بدم.