Menu
نویسنده مطلب : حسین قربانی

مطلب مورد بحث:

یک تمرین کوتاه اما اثربخش برای تسلط کلامی


از جمله کتابهایی که از مطالعه آنها حس خوبی بهم دست می‌دهد سفرنامه‌های منصور ضابطیان هستند که در قالب کتاب‌های مختلفی منتشر شده‌اند.

این کتابها که خواندنشان بسیار آسان و روان است و خستگی ذهنی زیادی در مخاطب ایجاد نمی‌کند، در کنار معرفی کشورهای مختلف و مردمان آن و همچنین فرهنگ و آداب و رسومشان، حس خوب سفر را هم در فرد به وجود می‌آورند.

هر بار که یکی از کتابهای منصور ضابطیان را به پایان می‌رسانم، ناخودآگاه دوست دارم تمام وسایلم را در کوله‌ای جمع کرده و بلافاصله خودم را به جاده بسپارم و به مسافرتی حداقل یک هفته‌ای بروم.

دوست دارم مثل او به اتفاقات و مناظر مختلف بنگرم، آنها را توصیف کنم و در نهایت با دوربین گوشی همراهم تصاویری از آنها ثبت کنم.

با خواندن داستان مسافرت به هر کشوری، هوس دیدن آن کشور به من دست می‌دهد. گاهی اوقات هم دوست دارم با منصور ضابطیان یک بار هم که شده همسفر شوم و با تجربه عملی مسافرت با او را داشته باشم و از او یاد بگیرم.

البته می‌دانم که سبک مسافرت او هم دشواری‌های خاص خود را دارد ولی نحوه روایت او و همچنین برخوردهای دوستانه‌اش با افراد غریبه که شاید اولین و آخرین باری هست که آنها را ملاقات می‌کند و هیچ اشتراکی جز احساسات و عواطف انسانی بین آنها وجود ندارد، برایم جذاب و دوست‌داشتنی است.

به نظرم ضابطیان مهارت برقراری ارتباطات دوستانه بالایی دارد و در زمینه سفر بسیار کاربلد و ماهر هست، ولی شاید مهارت نویسندگی او بیشتر از قبلی‌ها باشد.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟