Menu
نویسنده مطلب : امین اله دهقان

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


توانایی کار با اعداد.
معمولا از حل کردن معادلات عددی و تشخیص عدد بعدی در یک سری لذت میبرم و به نظرم کاملا این توانایی را دارم.
به خاطر سپردن اعداد هم برایم بسیار راحت است تا جایی که حتی شماره عابر بانک بعضی از دوستهای قدیمم هنوزم یادم هست . شماره تلفن که جای خود دارد. هر کدام از عابر بانکهام (۱۲ عدد) رمز مخصوص خود را دارد و در کل از حفظ کردن اعداد لذت می­برم.
استعداد سیلوگرام.
من نمیتوانم زبانهای دیگر را به خوبی صحبت کنم شاید به این دلیل است که به زبان مادری خودم هم نمیتوانم روان صحبت کنم و زیاد حرف بزنم.
اما به راحتی میتوانم کلمات دیگر زبانها را حفظ کنم. مثلا کلمات ترکی زیادی یاد گرفتم با کمترین تلاش. و در زبان انگلیسی نیز دایره ترجمه لغاتم خیلی گسترده است ولی در هنگام  صحبت کردن مشکل اساسی دارم.
استعداد گرافوریا.
من در خواندن یک متن کاملا سریع هستم. همیشه در بین همکلاسیهام و همکارهام تقریبا جز نفراتی بودم که برای این کار تحسین می شوم. اما در یک صفحه اصلا نمیتونم جزئیات یک عکس را ببینم. مثلا اگه به صفحه اول یک روزنامه نگاه کنم سریع همه تیترها را از ریز تا درشت میخوانم ولی عکس بزرگی که معمولا در صفحه اول روزنامه است اصلا نمیبینم !!
توانمندی استقرا
وقتی با دوستانم یا همکارانم صحبت میکنم ، اگر یک جمله کلی بگویند یا یک داستان تعریف کنند ،در اکثر مواقع منم یک داستان شبیه اون داستان یا داستانی مربوط به آن جمله کلی به ذهنم خطور می کند بعضی وقتها بیان میکنم و بعضی وقتها نه.در مورد ربط دادن شغلها به هم دیگر  تقریبا خوب عمل میکنم و نقاط مشترک شغلها و تفاوت آنها را سریع پیدا میکنم. یکی از مواردی که از این استعداد استفاده کردم این است که در زمان سربازی فرآیند انبار داری و پشتیبانی را در ارتش دیدم و یاد گرفتم و  بعد از آن برای هر شرکتی که کار می کنم همواره از آن سیستم کمک میگیرم و اگر در سیستم انبار داری و پشتیبانی (خدمات پس از فروش) مشکلی داشته باشند به آنها مشاوره میدهم.
استعداد تشخیص و تفکیک رنگها
در این زمبنه اصلا استعدادی ندارم و بیشتر وقتها فکر میکنم دو نوع رنگ داریم رنگهای تیره و رنگ های روشن. و از هرکدام از این رنگها ۲ تا ۳ نوع رنگ را میشناسم. در مجموع تقریبا  شش رنگ رو میشناسم.
استعداد حافظه طراحی
من با اینکه  در رشته مهندسی تحصیل کرده ام ولی همیشه از نداشتن این استعداد رنج میبرم. هرچند که در نقشه خیابانها خیلی خوبم ولی در مجموع فکر نمیکنم که در این استعداد قوی باشم.
توانمندی در استدلال تحلیلی
به نظرم من این استعداد را به مقدار رضایت بخشی دارم. به محض ورود به یک کارگاه ( در حوزه کاری خودم) سریعا متوجه میشوم که وسایلش مرتب هستند یا نه و اگر قرار باشد من در ان کارگاه کار کنم در سریعترین زمان همه وسایل رو جابجا میکنم و به طور منظمی وسایل رو سر جای خودشان قرار میدهم به طوری که تا حد امکان بتوان به راحتی از وسایل استفاده کرد. معمولا نامه نگاریهای اداری را خودم انجام میدهم و همچنین به همکارانم در این زمینه هم مشاوره میدم. از نظر انظباط کاری و وسایل شخصی تقریبا متوسط به بالا هستم.
استعداد موسیقی و صدا
هرچند که در تستهای موسیقی و صدا معمولا نمره های بالایی میگیرم ولی به نظر خودم در شناسایی ریتم و تن صداها مشکل دارم و در یاد ندارم که تا الان توانسته باشم صدای یک نفر را تقلید کرده باشم. و هیچ کاری که مربوط به صدا باشه را درست نمی توانم انجام دهم. معمولا پشت تلفن نمیتوانم آدمها را از طریق صداشون بشناسم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟