Menu
نویسنده مطلب : محمد صداقت

مطلب مورد بحث:

کتاب قدرت عادت نوشته چارلز دوهیگ


من این کتاب رو کامل خوندم.

چند نکته به نظرم میرسه که شاید به درد بقیه هم بخوره:

۱- اگه صرفا فصل اول کتاب رو بخونین و دو فصل بعدی رو نخونده رها کنین چیز زیادی رو از دست ندادین. خصوصا اگه فصل سوم رو نخونین اصلا چیز خاصی رو از دست ندادین.

۲- به نظر من نویسنده به این سبک که کسی که تنها ابزاری که داره چکش باشه همه چیز رو میخ میبینه عمل کرده و توضیح بعضی اتفاقات خصوصا در فصل سوم در مورد عادات جوامع از طریق چرخه عادت اغراق گونه به نظر میاد.

۳- کتابی که من دارم روش نوشته ۶۲ هفته پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز بوده که خیلی برام قابل هضم نیست و شاید به ژورنالیست بودن نویسنده ارتباط داشته باشه.

دو نکته مهم:

۴- بحث این کتاب سهل و ممتنع است. موضوعی که تحت عنوان چرخه عادت مطرح شده رو خیلی خوب میشه درک کرد و با زندگی روزمره خودمون تطبیق بدیم و بر اون صحه بذاریم اما اجرای اون نکات و نتیجه گرفتن از اون به این راحتی ها نیست. و نباید توقع داشته باشیم که با مطالعه این کتاب از فردا بتونیم تمام عادت های بدمان را ترک کنیم و عادت های خوب ایجاد کنیم. اما دید بسیار خوبی نسبت به عادت هامون خواهد داد و میتونه ما رو نسبت به خیلی از بخش های عادت هامون حساس کنه.

۵- بعید میدونم کسی صرفا با مطالعه این کتاب بتونه تغییر عمده ای در عادات خودش ایجاد کنه و لازمه که نکات این کتاب به همراه خیلی مطالب و نکات دیگه در این زمینه به کار گرفته بشه.

اما برای کسی که یک سیر مطالعاتی در زمینه عادت یا انگیزه یا تنبلی دارد کتاب بسیار مفیدی خواهد بود.

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟