Menu
نویسنده مطلب : حسین قربانی

مطلب مورد بحث:

درس گرفتن از شکست برای موفقیت | چیپ هیث


برخی افراد در مسیر دست یافتن به اهداف بزرگشان و رسیدن به موفقیت، بسیار محتاطانه و آرام حرکت می‌کنند و تمام حواسشان پیوسته به خطا نکردن و شکست نخوردن هست.

این افراد شاید در ابتدای راه بخشی از مسیر را به سلامت طی کنند و آسیب و شکستی هم متوجهشان نشود. البته طبیعتا این رویکرد سرعت پیشرفت را هم کم خواهد کرد.

اما مطمئنا در نقطه‌ای از مسیر شکست ناشی از انتخاب یا اقدامی نادرست و ناآگاهانه را تجربه خواهند کرد و آنجاست که تجربه این شکست بسیار سخت و تحمل‌ناپذیر و هزینه آن بالا خواهد بود.

اما افرادی که در همان مسیر از ابتدای راه شکست‌های کوچک و بزرگ را تجربه کرده‌اند و پیوسته در حال تجربه انتخاب‌ها و تصمیمات مختلف و نتایج حاصل از آنها بوده‌اند، زیاد با شکست و عواقب آن ناآشنا نیستند و حتی اگر شکست‌های بزرگی را هم تجربه کنند، با استفاده از تجارب حاصل از شکست‌های قبلی به احتمال زیاد خواهند توانست با آن کنار آمده و با تبعات آن مقابله کنند.

در واقع می‌توان گفت شکست‌های زودهنگام تبعات و هزینه‌های کمتری در پی دارند و همچون واکسن فرد را در مقابل شکست‌های بزرگتر آینده که همچون ویروس اصلی هستند، مقاوم خواهد کرد و احتمال موفقیت او را افزایش خواهند داد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟